“Тест на Чванкіна ВККС не пройшла”, – Роман Бочкала про справу скандального одеського судді

04.06.2019 14:18

Автор: Роман Бочкала, координатор проекту "Стоп корупції"

Пам’ятаєте суддю Чванкіна? Він очільник Київського райсуду Одеси. Всеїдний та безпринциповий. Його прізвище – синонім слова "корупція". Путівку в життя він отримав завдяки Ківану (ред. Аднан Ківан – забудовник, що створив елітний ЖК "Оазис" в Одесі). Потім він потрапив "в орбіту" Ківалова (ред. Сергій Ківалов – колишній голова ЦВК). Щоправда, історія цього разу не про нього. А про ВККС України. Чванкін – яскравий приклад. Щоправда, не для наслідування.

Чому? Тут всі подробиці:

Переатестація судді Сергія Чванкіна розпочалась півроку тому. Рішення щодо нього відклали у зв’язку з суспільним резонансом та безліччю суперечностей, які виявили журналісти в декларації. Виявилось, що Чванкін проживає в елітному котеджному містечку "Оазис" у будинку, який записаний на його тещу (вона – проста вчителька з Овідіополя). За оцінками ріелторів, вартість вілли – 1,2 мільйона доларів.

Цей факт не завадив ВККС дати Чванкіну путівку в "оновлену" судову систему. За нього особисто просив "підрахуй". Однак шум був занадто сильний. Чванкіну потрібно було розв'язувати питання з НАЗК, щоб рухатись далі. І він його розв'язав.

Національне агентство з питань запобігання корупції – НАЗК не змогло встановити, що суддя живе в незадекларованому будинку, якого в реєстрі не виявилось. Чванкін у ньому не прописаний. А теща – не член сім'ї. Корупціонери, беріть на замітку! От і вся перевірка.

НАЗК виправдовується, мовляв, "ми ж слідчий орган, ми лише відстежуємо суперечності вказаного в деклараціях з інформацією в Держреєстрах". Це ж компетенція НАБУ. Бюро зі свого боку може такий факт встановити елементарно. Наприклад, за номером мобільного. Однак в НАБУ колеги з НАЗК чомусь так і не звернулись. Вони просто закрили перевірку.

Ми (ред. "Стоп корупції"), звісно, це виправимо. Благо, що НАЗК щороку проводить перевірки. Ми також звернемось в НАБУ та у ВРП.

Повернімося до сьогоднішнього дня. Справу Чванкіна знову розглядали. Повторно. Біля будівлі ВККС зібрався натовп. Журналісти 1+1, 24-го каналу, знімальна група "Стоп корупції". З Одеси приїхали активісти. З метою донести до членів ВККС інформацію щодо "товариша Ч".

Під час трансляції було видно, як Чванкін плутається в показаннях. І розмова з ним була достатньо жорсткою. Здавалось, що ворог не пройде. Але усе це була лише грою на публіку. Той випадок, коли вірити потрібно не словам, а діям.

А дії були наступні. Члени ВККС покинули залу для прийняття рішення. І для Чванкіна воно виявилось позитивним. Ласкаво просимо, пане Чванкіне, в реформовану судову систему! Саме такі, як Ви, нам і потрібні.

Магічним чином, рішенням ВККС, Чванкіна залишили на посаді судді

А тепер згадаймо, що ж таке Вища кваліфікаційна комісія суддів. Чи не той це орган, який мав би стати фільтром, щоб відсіяти корумпованих суддів із сумнівною репутацією? Очистити від них суди. Чи справляється ВККС з покладеними на неї функціями? Що з приводу цього питання думає голова ВККС Сергій Козьяков? Чи не соромно Вам за орган, яким ви керуєте? Назвіть прізвища тих, хто голосував "за". Погляньмо у вічі цим людям. Мені здається, що після таких рішень ВККС можна розпускати. Орган, від якого немає користі. Білетна каса. Така от історія. Тест на Чванкіна ВККС не пройшла.

Про те, як суддя-олігарх, голова Одеського районного суду Сергій Чванкін залишився на посаді, читайте в матеріалі "СтопКору": "Скандальному судді Чванкіну залишили мантію – рішення ВККСУ".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини