Активісти викрили корупційні схеми ТОВ “Газ Гранд”

29.01.2020 12:14

Одіозний фігурант розслідування "СтопКору" Олексій Шевель знову нагадав про себе. Цього разу активістам громадської організації довелося звертатися до прокуратури із заявою про організовану злочинну групу, до складу якої входять очільники та працівники двох компаній – ТОВ "Газ Гранд" та ТОВ "Газ Гранд Проект", а також фізична особа підприємець Олексій Шевель.

Аби виграти тендери, Шевель фальсифікував дані Ілюстрація: СтопКор

За даними активістів, Олексій Борисович Шевель та Маргарита Олегівна Шевель створили юридичні особи ТОВ "Газ Гранд" та ТОВ "Газ Гранд Проект". Надалі вони вчинили підроблення документів з метою одержання ліцензії на здійснення діяльності у сфері будівництва, пов'язаної зі створенням об'єктів архітектури, а також взяття участі в тендерах через електронну систему закупівель Prozorro.

Згодом з метою отримання неправомірної вигоди при участі в публічних закупівлях директор ТОВ "Газ Гранд" Шевель подав завідомо неправдиві та підроблені документи для отримання ліцензії на здійснення діяльності у сфері будівництва.

Зазначимо, аферист вже не вперше намагається нажитись на тендерах. У минулому він хотів вибити кошти на будівництво дитячого садочка в Тарасівці на Київщині. Контракт на зведення дошкільного закладу спершу на неконкурентній основі та без аукціону віддали компанії "Газ Гранд Проект", власником якої є все той же пан Шевель. І тоді ситуація була аналогічною – підприємство не лише не мало дозвільних документів, але й відповідного персоналу.

Такий схематоз спрацьовував у Шевеля як мінімум тричі, адже навесні цього року комунальне підприємство "Плесо" оголосило конкурс на облаштування та розчищення столичних водойм. Вартість робіт комунальники оцінили у півтора мільйона гривень.

Щоб отримати ці кошти, представники "Газ Гранд Проект" внесли до тендерної документації неправдиві відомості: нібито підприємство вже виконувало аналогічні роботи у 2006-2007 роках. Але відповідно до реєстру та дати заснування "Газ Гранду", фірма була створена у серпні 2018 року.

Редакція "СтопКору" надіслала запит у КП "Плесо" з питаннями щодо угоди з цією фірмою, проте відповіді ми так і не отримали.

Цікаво, що злодіяння шахрая Олексія Шевеля пов'язані з будівельною мафією ДАБІ. За словами власника ТОВ "Укравтономгаз" Андрія Дорофеєва, Шевель налагодив систему "договірняків" з Держархбудінспекцією України. Як повідомив Дорофеєв, йому неодноразово розповідали клієнти, що нібито Шевель "розв'язує питання" з дозволу ДАБІ, при цьому називаючись працівником "Укравтономгаз", проте в цій компанії він вже давно не працює.

Зазначимо, що підробка документів на тендерах – доволі популярний "бізнес" для аферистів. Варто згадати ту ж історію з Шулявським мостом та тендером на 600 мільйонів. Навіть коли йдеться про такі суми, поліція не бачить у справах криміналу. Так само і в ситуації з компаніями Шевеля: за 3 місяці розслідування заяви жодних слідчих дій не відбулося, а відповідь про хід слідства в прокуратурі так і не надали.

Додамо, що щодо "схематозів" очільника двох компаній ТОВ "Газ Гранд" та ТОВ "Газ Гранд Проект" активісти ГО "Стоп корупції" звернулись із заявами до Державної регуляторної служби України з вимогою терміново провести розслідування правомірності виданих ліцензій на здійснення будівельної діяльності.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини