Тендери для своїх – у Броварах “розпиляли” дах місцевої школи

11.10.2018 12:37

Шістдесят мільйонів гривень, списаних з міського бюджету – це багато чи мало? Та якщо комусь здається, що сума смішна – врахуйте: це лише тендерні закупівлі для ремонтних робіт! Але в даному разі йдеться не просто про розкрадання державних коштів, а про життя наших дітей, які через чиновницьку жагу до збагачення можуть скалічитися чи загинути.

Як виявилось, цього року на будівельні роботи Управління освіти в Броварах  оголосило про 138 закупівель на суму 60 млн гривень. Більшість тендерів між собою поділили декілька дуже цікавих компаній. Наразі зупинімось на таких: «Антар сіті», «БудСервіс», «Горинь» та  «Інтер Євро Бізнес». 

«Ці учасники пов'язані між собою, що прослідковується: вони зазвичай подають свої пропозиції та навіть неозброєним оком видно ідентичність документів», – стверджує юрист проекту «За чесні закупівлі» Роман Гринюк, – «Граматичні та орфографічні помилки збігаються, в одних і тих самих документах отримання довідок приходиться на один і той самий час, на одну й ту саму дату. Подача документів також відбувається в один і той самий час, в одну і ту саму дату».

Ба більше: засновником «БудСервісу» є Олег Горбатюк за даними аналітичної системи YouControl. Він очолював Державне підприємство  «Будівельно-монтажне управління ДУС». 2016 року цю посаду отримав Сергій Сидоренко, засновник підприємства «Антар Сіті» – геніально!

«БудСервіс є технічним учасником, який необхідний просто для кількості, а саме потрібні два учасники конкурсу для того, щоб тендер відбувся», – зазначає пан Гринюк.

Варто додати, що саме компанія «Антар Сіті» ремонтувала сумнозвісну школу № 7. При чому виграла тендер на півтора мільйона гривень на ремонт лише частини даху! До яких наслідків це призвело і які ще темні справи у сфері публічних закупівель провертають чиновники управління освіти і науки в Броварах – дізнавайтесь з нового сюжету «Стоп Корупції»: 

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини