«Тедіашвілі, поверни 1,5 млн»: активісти вимагають розслідувати крадіжку коштів у турецького інвестора

Видурив 1,5 млн доларів у турецького партнера та паплюжить міжнародний імідж України? Щоб спонукати компетентні інстанції до об’єктивного розслідування справи Тедіашвілі, громадські активісти провели акції під стінами компанії ексчиновника «Укроборонпрому» у Херсоні та в урядовому кварталі столиці.

Турецький бізнесмен Мурат Коркчу звернувся до поліції. За словами підприємця, в Україні його «кинули» щонайменше на 1,5 млн доларів. Саме такої суми компанія недорахувалась унаслідок дій українського партнера – експрацівника «Укроборонпрому» Рустама Тедіашвілі.

Щоб спонукати правоохоронців до ретельного розслідування у справі та привернути до неї увагу громадськості, активісти пікетували офіси компаній Тедіашвілі у Херсоні.

Тедіашвілі
Активісти вимагають притягнути Тедіашвілі до відповідальності Фото: СтопКор

«Ми сьогодні прийшли сюди висловити свій протест проти компаній, які ганьблять імідж України на міжнародному рівні. Які створюють негативне враження про Україну, ніби тут небезпечно вкладати гроші, ніби тут небезпечно співпрацювати з бізнес-партнерами. Хочемо довести всьому світу, що це – не так, що це – унікальні випадки. І будемо домагатися того, щоб цих злочинців було обов’язково покарано та притягнуто до кримінальної відповідальності», – наголосили мітингарі.

Крім того, акції протесту продовжились у столиці – біля стін Офісу Президента та Кабміну. Адже, за словами активістів, Україна має бути відкритою для іноземних інвестицій, а обов’язок органів державної влади – стояти на захисті інтересів інвесторів.

Нагадаємо:

  • Турецький підприємець Мурат Коркчу впродовж 5 років здійснював в Україні закупівлі агропродукції для своєї компанії. За двостороннім контрактом, збиранням, обліком і транспортуванням займалася логістична компанія «Борд Інвест», що належить родині ексспівробітника «Укроборонпрому» Рустама Тедіашвілі.
  • У 2019 році з боку українського компаньйона почалися перебої з постачанням товару, які спонукали пана Мурата провести перевірку. Залучені ним аудитори виявили нестачу, сума якої перевищила півтора мільйона доларів.
  • У розмові з журналістами «СтопКору» Рустам Тедіашвілі заперечив не лише співпрацю, а й взагалі знайомство з турецьким бізнесменом. Однак до редакції потрапив контракт, який свідчить про те, що партнерські відносини дійсно були.
  • Наразі у справі триває незалежне розслідування.
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини