Таємниці слідства: нові подробиці у справі «Укргазвидобування»

05.03.2019 15:14

Після Революції Гідності Україну сколихнула хвиля резонансних розслідувань. Гучні прізвища, приголомшливі викриття… Заголовки видань рясніли численними повідомленнями про чергове затримання корупціонерів. Але більшість із цих скандальних справ з часом дивним чином завмирала. А через деякий період – з’являлася знову, вже з новими – іноді протилежними фактами.

Саме так сталося з історією про мільйонні хабарі в «Укргазвидобуванні». Кілька днів тому видання «Медіа-Олігарх» опублікувало інформацію, що Київський апеляційний суд зняв арешт з грошей колишнього директора з підготовки та транспортування газу Олександра Гордієнка, які вилучили в рамках розслідування справи про отримання хабаря. Тож «СтопКор» вирішив з’ясувати деталі й поцікавитися подальшою долею цієї непростої справи.
Насамперед нагадаємо, у чому суть розслідування. Воно розпочалося з заяви очільника ГПУ Юрія Луценка. 20 грудня минулого року на своїй сторінці у соцмережі він повідомив про улов великої риби категорії А:

«Сьогодні затримано двох посадовців «Укргазвидобування», які налагодили схему отримання 10% відкату за держзамовлення. В рамках справи зафіксовано, що начальник механіко- енергетичного департаменту Микитін та директор з підготовки та транспортування газу Гордієнко отримали 16 мільйонів 840 тисяч гривень. При отриманні чергового траншу в 9 млн гривень зловмисників затримано».

Справа набула широкого розголосу. Антикорупційні відомства і провідні мас-медіа кинулися коментувати деталі. Генпрокурор відзначив, що у цій справі його відомству допомагали детективи НАБУ, прокурори САП. І тут починається найцікавіше. Силові відомства почали перекидати відповідальність за слідство у справі одне на одного. Через місяць після подій видання «Інсайдер» вирішило з’ясувати, на якому етапі справа. І виявилося, що затримання не було, а хто веде справу – невідомо і підозри нікому не оголосили.

Подробиці резонансної справи – у новому сюжеті Наталії Дігтяр:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини