Татаров — кінь, або чому його не міняють на переправі?

24.06.2021 20:00

Петиція про відставку заступника керівника офісу Президента України Олега Татарова набрала необхідні 25 тисяч голосів. Тепер її має розглянути Президент. Але це геть не означає, що його звільнять. Бо документ підписала людина на ім'я Джо Байден. А це щонайменше дивно. І всі розуміють, що Джо Байден — президент США — свого підпису там явно не ставив. Але ж очевидно: якщо зорі запалюють, значить, це комусь потрібно...

tatarov zelenskiy
Ілюстрація: СтопКор

Коли 5 серпня 2020 року Президент України Володимир Зеленський призначив заступником керівника свого офісу Олега Татарова — навіть лояльно налаштована до Президента частина українців обурилася: ну як так, людина ж обіймала посаду заступника начальника Головного слідчого управління МВС України під час Революції Гідності... Фактично він був рупором МВС і дотично був пов'язаний з усіма звірствами на Майдані. То саме він з чесним обличчям заявив, що мітингувальники самі стріляли собі в потилицю...

І от 6 років потому — добрий вечір, знайомтеся: «я Олег Татаров, заступник керівника офісу Президента України». Доборолися. Зеленський лише знизав плечима, мовляв, не можна всіх, хто обіймав при Януковичі посади, називати старою владою. Ну, звісно ж, не можна. Не всі посадовці часів Януковича відверто покривали беркутню.

Tatarov
Фото: TELEGRAM ТАТАРОВА

Хоча чому дивуватися? Контент, який у ті часи озвучував нинішній очільник держави, мало відрізнявся від позиції еліти часів Януковича. І сам Татаров міцно пов'язаний із цією елітою, бувши адвокатом Андрія Портнова, ексзаступника голови адміністрації Віктора Януковича, та знаного ОПЗЖшника Вадима Новинського. Якщо ви щось чули про п'яту колону — то так, це саме вона. Хай там як, але призначений заступник керівника Офісу продовжує обіймати свою посаду і станом на червень 2021 року.

Події, які розгорнулися довкола Татарова згодом, характерно віддзеркалюють позицію фігур на шаховій дошці українського політикуму.

Через декілька місяців після призначення Татарова НАБУ заявило, що розслідує справу стосовно нього. За їхніми словами, він причетний до розкрадання грошей під час будівництва житла для Нацгвардії, яке виконувала компанія «УкрБуд» Максима Микитася. Татаров одразу відреагував, назвавши керівника НАБУ «корінням проблем у антикорупційній політиці держави». Відреагував одразу й офіс Президента, мовляв, а ми тут ні до чого і до висловлювань пана Олега стосунку не маємо.

Наступного дня НАБУ і САП підготували підозру Олегу Татарову, але Генпрокурорка України Ірина Венедіктова відсторонила 4 прокурорів, які вели цю справу. Тоді НАБУ відкрито звинуватило офіс Венедіктової в саботажі. На акції протесту виходили люди, вимагаючи звільнення Татарова. Утім, попри всі чинники, він і далі сумлінно (чи ні) трудиться на своїй посаді.

У червні 2021 року голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін ініціював петицію про звільнення Олега Татарова. За досить нетривалий проміжок часу вона набрала 25 тисяч підписів і тепер її зобов'язаний розглянути Президент.

Але ось тут якраз вибухнув скандал.

У підписах знайшлося прізвище Байден. І не просто Байден, а Джо. Тобто Джо Байден. Загадка у тому, що електронні петиції можна підписувати за допомогою електронного підпису чи bank-id. Підробити це майже неможливо, можливо лише хакнути. Зрозуміло, що той Джо Байден, який очолює США, жодних петицій в Україні не підписував, а отже, хтось свідомо пішов на крок із підробкою, щоб дискредитувати саму процедуру збору підписів і поставити під сумнів бажання українців звільнити сумнівного заступника голови Офісу Президента України. А тому звільняти його ніхто не збирається. Не збирається навіть розглядати таку можливість. Бо його призначення і збереження за ним посади — це своєрідний оммаж і негласна угода. Можливо, для створення лояльного ядра до оточення намісника Януковича та до нього самого (бо особисто для мене він Президентом ніколи не був, а був намісником Росії в Україні). Ядра, яке дозволить просувати в маси ідею про незначущість Майдану та всього, що було потім.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини