«Тарифні» протести на Дніпропетровщині: жителі Кам’янського вимагають громадських слухань

11.01.2021 15:40

11 січня учасники акції протесту проти підвищення комунальних тарифів у Кам’янському на Дніпропетровщині передали звернення-резолюцію до очільників міста. У зверненні люди вимагають негайно влаштувати громадські слухання з приводу ціноутворення на комунальні послуги. Про це розповів голова Кам’янського міського відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції» Сергій Худович.

Близько 300 жителів Кам’янського протестували проти підвищення комунальних тарифів. Фото: СтопКор

«Напередодні, 10 січня, близько 300 жителів Кам’янського вийшли на протест під мерію міста. Люди написали саморобні плакати з вимогою знизити комунальні тарифи. Людей було дуже багато як  для нашого спокійного міста. Цікаво, що протестувальників ніхто не збирав  – це була самоорганізація  на заклики в публікаціях у соціальних мережах. Я поспілкувався з місцевими громадськими активістами – ми всі знаємо один одного – і жодна організація не була організатором мітингу», - розповідає подробиці Худович, який теж узяв участь у протестах.

Мітингувальники зібрались під мерією та вимагали зустрічі з очільником міста. Утім через неробочий день в будівлі був лише охоронець. Очевидці розповіли, що на місце проведення акції неофіційно приїхали очільники управлінь міськради, утім вони спостерігали з відстані.

Обурені люди стали безперервно переходити центральний проспект Кам’янського, таким чином заблокували роботу міського транспорту – маршруток, автобусів і трамваїв, а також рух автівок. Поліція була вимушена пустити транспорт в об’їзд центра міста.

Керівник підрозділу «Стоп корупції» виклав відео події на своїй сторінці у «фейсбуці».

 

На відео видно, як обурені жителі скандують «Ми вимагаємо зниження тарифів!» і переходять дорогу пішохідним переходом.

Акція тривала близько години.  Далі жителі міста написали на аркушах паперу звернення-резолюцію учасників протесту. У тексті жителі просять негайно організувати громадські слухання щодо комунальних тарифів.

«Вимагаємо зниження розміру тарифів до обґрунтованих, диференційованих, справедливих… Для цього ми потребуємо і вимагаємо негайних громадських слухань за участі пенсіонерів, малозабезпечених, інвалідів, студентів і працюючих громадян з мінімальною зарплатнею. Про дату проведення  слухань  просимо повідомити не пізніше 13 січня 2021 року на офіційному сайті міськради та у ЗМІ міста ( «Любимый город», «Событие» та інші). У разі невиконання наших вимог вимушені будемо перейти до більш радикальних заходів», - ідеться у зверненні, написаному від руки.

Звернення-резолюція жителів Кам’янського на Дніпропетровщині. Фото: СтопКор

Ініціативна група учасників акції, у тому числі – представник місцевого осередку ГО «Стоп корупції» Сергій Худович офіційно зареєстрували звернення 11 січня.

Мітингувальники з Кам’янського офіційно зареєстрували своє звернення до міської влади. Фото: СтопКор

«У нашому місті загальноукраїнський протест накладається на внутрішні міські проблеми з паливними тарифами. Цілий великий район Кам’янського – Південний – повірив обіцянкам і умовлянням мера і перейшов на опалення електрикою. Люди власним коштом купували обладнання, витратили по 16-18 тис. грн. Тому що мер міста обіцяв пільговий тариф на електрику, і це було вигідно. Утім людей обманули: пільговий тариф місцева влада скасувала. І тепер люди жахаються від платіжок. До того ж електромережі постійно не витримують навантаження, жителі Південного району потерпають від постійних відключень електрики», - розповів Сергій Худович.

Антикорупціонер розповів, що люди налаштовані дуже рішуче. На мітингу обговорювали подальші кроки – аж до відкликання місцевих депутатів. Жителі Кам’янського готують аналогічні звернення до постачальників газу, електрики, опалення, а також до Президента України з вимогами не підвищувати комунальні тарифи.

Зазначимо, всеукраїнська громадська організація «Стоп корупції» у вересні 2020 року відкрила 76-й відокремлений підрозділ у м. Кам’янське. Його очільником став досвічений борець з корупцією Сергій Худович.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини