Тариф корупційний: екс-податківець та полковник СБУ за «зеленою» ширмою кришують вугільні схеми з країною-агресором?

25.03.2019 15:10

В Україні усе частіше загострюється питання блакитного палива – як цінової політики, так і залежності нашої держави від сторонніх енергоресурсів. Але ті, хто жив по-старому, не дуже прагнуть змін. Чому – довідалась журналіст «СтопКору» Марія Гураль.

Відновлювана або ж так звана альтернативна енергетика спеціалізується на використанні енергії з відновлюваних джерел – Сонця, вітру, води тощо. Головна місія – зменшити використання вугілля та газу. Це мало б мінімізувати забруднення навколишнього середовища та зменшити залежність нашої країни від іноземних енергоресурсів. Тож для заохочення використання такої енергії в Україні запровадили «зелений» тариф.
«“Зелений” тариф – це спеціальна додаткова оплата від держави для тих, хто впроваджує альтернативну енергетику для того, щоб їм це було фінансово вигідно. Закон про це було прийнято в 2008 році, з деякими уточненнями 2009-го почав діяти», - розповідає член CFA Україна Ростислав Чайківський.

Серед компаній, що виробляють електроенергію з відновлюваних джерел найбільшу увагу привернули до себе такі, як ТОВ «Бі Енерджетікс»,ТОВ «АЛЬТЕН-ІНВЕСТ», ТОВ «С.ЕНЕРДЖІ-ХЕРСОН», ФРІ ЕНЕРДЖІ, АСК ЕНЕРДЖІ, ТР-ІНЖИНІРИНГ. Власники – Олексій Тімарцев, екс-керівник Запорізької обласної податкової, та Сергій Божко, колишній начальник. Головного Відділу, Управління Паливно-енергетичного Комплексу, Департаменту контррозвідувального захисту економіки держави, полковник СБУ.

Свою підприємницьку діяльність наші герої розпочали ще займаючи вищезгадані посади. Вони бізнес-партнери з часів Януковича. Тож і не дивно, що одна з їхніх компаній ТОВ «С.ЕНЕРДЖІ-ХЕРСОН» раніше входила до складу російської компанії «VS Energy», яка замішана в грандіозному корупційному скандалі в Україні.

За інформацією ЗМІ, Сергієві Божку, співпрацюючи з російськими партнерами у сфері відновлюваної енергетики, вдавалось паралельно прикривати і постачання незаконного вугілля.

«Ми знаємо, що тривалий час раніше, ще до війни на Донбасі процвітали різноманітні схеми з вугіллям. Зрозуміло, що вони не могли реалізовуватись без серйозного даху з різних відповідних структур», - зазначає політолог Петро Олещук.
Та «кришування» вугільного бізнесу – лише дитячі забавки в порівнянні з тією інформацією, яку журналісти «СтопКору» отримали впродовж розслідування.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини