Таран: “Росія може почати наступ з окупованого Криму”

Росія протягом минулих тижнів значно посилила військове угрупування біля кордонів України на північно-східному напрямку, яка зараз налічує не менше 110 тисяч військовослужбовців і 56 тактичних груп. Це потенційно дозволяє Кремлю здійснити широкомасштабну збройну провокацію. Про це сьогодні в ході віртуального виступу на засіданні підкомітету Європарламенту з питань безпеки і оборони (SEDE) заявив міністр оборони України Андрій Таран. Про це повідомляє "Укрінформ", передає "ZN.UA".

Taran
Андрій Таран Фото: з відкритих джерел

За його словами, Росія збільшила свою військову міць в Криму до 42 тис. військовослужбовців. Ці сили об'єднані в наступальні формування, які здатні здійснювати бойові дії з використанням всіх видів кінетичних систем зброї з метою бойових наступальних операцій.

"Наша оцінка чітко показує, що концентрація російських військ може потенційно дозволити Росії здійснити раптові дії з метою ескалації з окупованого Криму. Де-факто, Кремль перетворив Крим на потужну військову базу з угрупованням в більш ніж 32 тис. військовослужбовців, із значним посиленням військово-морського і повітряного наступальних компонентів", - сказав Таран.

Він зауважив, що агресивні дії російського флоту загрожують інфраструктурі України в Чорному морі і в регіоні Азовського моря, накладають суттєві обмеження і блокують важливі торговельні шляхи в міжнародних водах, що призводить до економічних втрат для всіх країн в цьому регіоні.

Однак, за словами міністра, Росія істотно посилила свій повітряний компонент. Додатково розгорнуті всі типи авіації - бомбардувальники, штурмова авіація, винищувачі і літаки підтримки. Головні аеродроми на півострові - Гвардійське і Бельбек - підготовлені для прийому стратегічних бомбардувальників дальньої дії. Кримська інфраструктура була підготовлена ​​для потенційного розміщення ядерної зброї.

"Присутність ядерних боєприпасів на півострові створює широкий перелік міжнародних, правових і моральних проблем. Якщо Росія передислокує туди ядерну зброю, це буде фундаментальним порушенням Договору про нерозповсюдження ядерної зброї", - підкреслив Таран.

Відзначимо, на засіданні ОБСЄ представник США закликав Росію пояснити свою військову активність. Раніше Україна запропонувала країнам-членам НАТО 10 кроків для підтримки України на тлі ескалації військових дій Росією.

Через ескалацію Україна проводить антитерористичні навчання в Харківській і Херсонській областях.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Росія може реалізувати три варіанти дій проти України.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини