«Ситуація з танкером «Делфі» – симптом імпотенції влади», – ексміністр Омелян

31.07.2020 12:00

Одеські екологи б’ють на сполох: танкер, який торік викинуло на берег, становить смертельну небезпеку для місцевих жителів і курортників. Адже нафта, яка входить до складу пального – токсична речовина. Уже доведено, що у районах, де фіксували розрив нафтопроводів, згодом відзначали збільшення кількості смертей від онкозахворювань. «СтопКор» звернувся до фахівців, аби дізнатись, чому могла статися аварія, та як вони оцінюють стан судна.

Представники галузі стверджують: наразі ситуація кращою не стає.

«Кожен місяць перебування судна на березі – це ускладнення для подальшого підйому. Тому що морська вода – агресивне середовище. Скоро по всьому горизонту води з'являться наскрізні отвори, тому що обшивка починає іржавіти з двох боків: і з зовнішнього, і з внутрішнього. Те, що можна зараз підняти за одну суму, наступного року буде коштувати вже втричі дорожче», – наголошує незалежний експерт з суднопідйомних робіт Роман Шулевський.

Odesa_Delfi2
Судно намагалися дотягти до берега, але не вийшло Фото: СтопКор

Вочевидь, ситуація з танкером досягла піку, адже подивитися на морського велетня приїздив навіть особисто Президент. Гарант назвав ситуацію ганьбою для Одеси та показником імпотенції влади.

«Це не виглядає серйозно і в черговий раз показує безсилля Зеленського та його команди. Якщо вони привозять Президента до танкера, який пів року стоїть біля центрального пляжу Одеси, і розповідають йому якісь небилиці», – коментує колишній міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Аби ліквідувати подібні аварії, потрібно вп'ятеро менше часу, підтверджує ексміністр. А за кордоном часу витрачають ще менше. У більшості випадків евакуацію судна починають в день аварії, або ж наступного – все для того, аби мінімізувати забруднення довкілля.

Тому представники «СтопКору» вирішили звернутися до очільника області, який, нагадаємо, взяв ситуацію під власний контроль та стверджував, що судно загрози не нестиме. Але відвідати офіційний брифінг голови ОДА не так вже й просто, адже в приміщення пускають тільки за певними списками, та й не всіх журналістів.

Врешті нашим журналістам все ж вдалося зайти всередину. На брифінгу голова ОДА стверджує: всі показники в нормі, перевищень немає. Але як так може бути, адже екоінспекція в коментарі нам заявила про перевищення допустимих норм? І навіть депутати області пояснюють: і перевищення норм є, і бездіяльність присутня.

«Знаєте, ця ситуація для мене дуже дивна. Можливо, правий пан Зеленський, який під час останньої поїздки до Одеси сказав, що ця ситуація дає сигнал, що влада імпотентна. Оці всі пояснення чиновників, що цей танкер досі не вивезено, аварія не ліквідована, через якісь дивні причини – то погодні умови, то власник – це смішно. Насправді це техногенна катастрофа, мала бути скликана комісія на обласному рівні. І протягом максимум місяця ця ситуація мала бути вирішена», – зазначає Володимир Омелян.

Omelyan2
"Ситуація з танкером - показник безсилля влади", - Володимир Омелян Фото: РБК Україна

Вочевидь, танкер все-таки піднімуть, особливо, після приїзду Президента. Над цим працюють нібито щодня. Але чи стане пляж безпечним, чи проведуть якісь роботи для ліквідації наслідків аварії – це питання залишається відкритим. Адже немає жодного плану подальших дій. Інколи здається, що головним завданням є просто прибрати судно, а не зробити акваторію чистою.

А тим часом Одесу переповнюють туристи, які з'їжджаються сюди з усієї країни. Тому будьте уважні, обережні та слідкуйте за нашими подальшими розслідуваннями.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини