Системний моніторинг: бориспільські активісти взялися за громадський контроль в регіоні

У Бориспільському районі новоутворена команда регіонального осередку антикорупціонерів планує налагодити системний моніторинг діяльності місцевих органів влади чи не в кожній ОТГ. Про це розповів голова Бориспільського регіонального відокремленого підрозділу ВГО «Стоп корупції» Богдан Тищенко.

Ілюстрація: СтопКор

ОБЛИЧЧЯ

Громадський активіст Богдан Тищенко зі своєю командою приєднався до «Стоп корупції» зовсім недавно.  Та встиг вразити колег активною позицією. Він веде кілька інформаційних майданчиків, де оприлюднює факти корупції, проводить акції в рамках тарифних протестів, налагоджує систему роботи небайдужих активістів у всьому Бориспільському районі. Його активність проявляється і в дозвіллі. Попри важку інвалідність, Тищенко захоплюється  подорожами, дрифтингом, обожнює плавання і дайвінг.

За освітою Тищенко — інженер-механік сільського господарства. Формування особистості громадського діяча відбувалось під впливом європейських цінностей. Адже Богдан у досить юному віці поїхав за обміном студентів до Великої Британії і кілька років жив і працював там. В Англії Богдан вивчав англійську мову і літературу в коледжі Кенсінгтона та Челсі (Kensіngton and Chelsea). Закінчив курси інформаційних технологій.

У Великій Британії на роботі. Фото: особистий архів Богдана Тищенка

Паралельно з навчанням здобув фах налагоджувача вентиляційного обладнання. Саме цей напрямок і розвивав упродовж трудової діяльності. У професії зробив кар’єру від техніка-налагоджувача до технічного директора великої компанії. Працював над технічними проєктами для МВС Великої Британії, а також для українського уряду. У цій професії навчився структурування й аналітики, потім ці навички стали в пригоді у громадській діяльності.

До України повернувся після п'яти років європейського життя, у 2004-му, коли в країні розпочалися масові протести. Був активним учасником Помаранчевої революції. Допомагав розселяти людей.

«Потім було розчарування. Я зрозумів, що патріотичний дух просто використали. На плечах народу приходять до влади політики, які використовують результати народних протестів для власного збагачення», - ділиться думками Богдан Тищенко.

У 2007-му він знову їде до Британії, де працює ще три роки у сфері вентиляційного бізнесу.

Фото: особистий архів Богдана Тищенка

Кілька років бізнес-проєктів в Україні — і в кризу Богдан їде до Чехії. Там налагоджує роботу.

Саме у цей період у чужій країні чоловік потрапляє у страшну аварію на дорозі. У 2016-му в результаті складної операції Богдан втратив ногу.

«Далі – повернення в Україну і два роки депресії. Спочатку заперечення, потім злість, нарешті – прийняття. Усвідомлення себе і свого місця в житті у новому статусі – вже без ноги», - ділиться Богдан важкими переживаннями.

Тищенко зацікавився політичним і громадським життям рідної Бориспільщини.

«Мене обурювало те свавілля, яке я бачив. Я вмію розшукати факти і докази корупції, вмію користуватися відкритими реєстрами. Почав занурюватися в схеми, аналізувати», - пояснює активіст.

У 2019-му брав участь у громадській роботі під час президентських виборів.
Boryspil
Богдан Тищенко повідомив про відключення питної води у Борисполі під час пандемії COVID-19. Фото: СтопКор.

Тищенка помітили і запросили до команди партії Смешка «Сила і честь». Чоловік на громадських засадах виконував функції секретаря районної партійної організації та за пів року «сколотив» потужний осередок. Утім, і тут Богдана спіткало розчарування.

«Ідейних людей, реальних активістів «посунули» на непрохідні місця. Зрештою, осередок разом з людьми просто продали іншій політичній силі. Я зрозумів, що це був  бізнес-проєкт. Про що я і висловився відкрито очільнику партії, попередньо пробившись до нього. Після цього наші шляхи розійшлися», – каже Тищенко.

На місцевих виборах 2020 року активіст уперше спробував свої сили кандидатом на посаду мера рідного Борисполя. Пішов самовисуванцем, кампанію вів на заощадження, зароблені під час роботи в Європі.

«Познайомився зі «Стоп корупції» під час виборів-2020. Я балотувався на посаду міського голови Борисполя. Побачив намет організації біля будівлі міської адміністрації. Розговорилися. Я передав інформацію щодо корупції в міськраді. З того моменту стали співпрацювати», - згадує громадський діяч.

Фото: СтопКор
Своє рішення приєднатися до антикорупціонерів бориспільський активіст пояснює так: «Один у полі не воїн. Я знаю і розумію ті процеси, які відбуваються в регіоні, є небайдужі люди, які хочуть допомагати в антикорупційній боротьбі. Вважаю, що разом ми зможемо щось змінити в суспільстві».

2 березня відбулось урочисте відкриття 83-го осередку всеукраїнської організації на Бориспільщині.

Команда Тищенка включає близько 30 представників різних населених пунктів. Окрім бориспільських правозахисників, до неї входять активісти з Переяслава, Воронківської ОТГ, Баришівки та з Яготина.

«Будемо проводити моніторинг проявів корупції в регіоні в мережі інтернет. За кожним сайтом буде закріплено окрему людину. Один раз на місяць будемо готувати звіт», - підкреслив Богдан Тищенко.

Фото: СтопКор

ПРОБЛЕМИ

Бориспільських активістів непокоять екологічні проблеми регіону. Зокрема, сміттєзвалища в Борисполі, куди звозять сміття чи не з усієї області. Через халатність служб відходи потрапляють через підземні води до водойм. У результаті погіршується якість питної води.

«Прибережна забудова в регіоні - наслідок корупції, - вважає Богдан Тищенко. – У Кілові, наприклад, вкрали землю на півострові під елітне котеджне селище. Порушуючи всі норми забудови, елітна нерухомість зростає впритул до водойм, у 100-метровій зоні».

Активісти розповідають також про хаотичну забудівлю МАФами Яготина, про крадіжки грошей під час реконструкції будівель у Національному історико-етнографічному заповіднику "Переяслав",  про корупцію в сфері автоперевізників регіону тощо.

Та найболючішими проблемами регіону команда вважає дерибан бюджету і землі.

«Бюджет Борисполя недоотримує мільйони через занижені орендні ставки для власників місцевого ринку. У місті монополізується будівельна галузь через непрозорі тендери «для своїх» компаній. Ми спостерігаємо дерибан землі: депутати виділяють собі та наближеним людям по гектару-півтора під особисте селянське господарство в межах міста! У нас є кадастрові номери і всі документи», - розповідає антикорупціонер.

Відкриття підрозділу "Стоп корупції" у Борисполі. Фото: СтопКор

РІШЕННЯ

На даному етапі роботи бориспільські активісти створюють низку мініосередків у регіоні для зручності роботи зі зверненнями громадян. І налагоджують системний моніторинг роботи місцевої влади у тісній співпраці з фахівцями у різних галузях.

«Нас консультують фахівці – економісти, юристи, інженери, дорожні спеціалісти, землевпорядники. Це допомагає більш глибоко вивчити ситуацію. Ці люди не афішують своєї участі в роботі організації, але роблять великий внесок у викриття схем корупції і грабунку бюджетів», - повідомив голова бориспільської команди.

Богдан Тищенко зазначив, що підтримку також надають представники бізнесу. Наприклад, захист членів організації і офіс для громадського прийому люб’язно надає фірма «Пультова охорона «Богдан» на безоплатній основі.

Фото: СтопКор

Тищенко також співпрацює з іншими громадськими об’єднаннями регіону, бо вважає об’єднання зусиль складовою успіху громадської діяльності.

«Є в мене ідея, як можна покращити туристичну й інвестиційну привабливість Бориспільського району. І як результат - рівень життя. Чому б не надати можливість молоді розвивати  цікаві стартапи з підтримкою з бюджету? Наприклад, у Переяславі є виш. Дати студентам творче завдання: написати реферати з ідеями цікавих бізнес-проєктів. Наприклад, арткафе, як у Львові, чи інші цікаві об’єкти. А кращим ідеям надати підтримку – виділити землю, пільговий кредит тощо. Молодь має багато ідей, як покращити своє майбутнє – розвиваймо ці ідеї!» - ділиться громадський діяч власними міркуваннями.

Він вірить у карму. А мрія – залишити по собі добрі справи, які навіть після закінчення його власного віку будуть жити і нести користь людям.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини