Син експосадовця НАН відкрив приватний готель на землях Академії у столичній Феофанії

06.05.2020 12:00

З науковців — у землевласники: майже у кожному великому місті будівлі у самісінькому центрі чи ділянки із надзвичайно родючою землею за часів СРСР передавали академікам НАН. Що сталося далі з цими VIP-ділянками, та хто наживає статки на користуванні такими цінними активами? Дізнавайтесь із розслідування Асі Шевченко.

Серед цих ділянок є й такі мальовничі пейзажі, як у київській Феофанії.

Наприклад, під величезним ЖК частково — землі НАН. Інші ділянки академії розміщені майже впритул до Свято-Пантелеймонівського собору. На землях науковців можна знайти й готельно-ресторанний комплекс. Щоправда, стан комплексу залишає бажати кращого, та це вже питання до академіків.

Здавалося б, не може академія, маючи таке багатство, скаржитися на недофінансування, бо при розумному та порядному використанні цих багатств НАН цілковито мала б забезпечити свої потреби. Однак ключова фраза тут — розумне та порядне використання.

Уся Феофанія являє собою величезну зелену зону з дивовижним парком і озером. Недарма саме тут розташована лікарня для «небожителів»-депутатів, топ чиновників, на яку витрачають космічні суми з бюджету.

Саме тут побудували готель і ресторан «Феофанія», які колись належали НАН, а зараз перебувають у власності приватного підприємства ГК «Феофанія», яке безплатно його використовує.

Готель і ресторан побудували на землях НАН

Власником і директором ГК «Феофанія» є, ймовірно, Олександр Цемко. Він — син колишнього керуючого справами НАН Володимира Цемка – того, що або втік, або помер, або був убитий за дивних обставин.

Цікавий факт: з 2004 року тривали судові процеси про витребування майна у підприємця. Останнім рішенням суд залишив майно у власності Цемка, а Академію зобов'язав сплатити майже тисячу грн судового збору на користь бізнесмена.

Тож виходить, що ГК «Феофанія» безплатно використовує готель із рестораном, за що Академія заплатить ще 1000 бюджетних грн – досить зручно для підприємця.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X