Сигналізація – не панацея: експерт розповів, як убезпечити себе від квартирних злодіїв

26.01.2021 14:42

У столичних новобудовах почастішали квартирні крадіжки: злодії проникають до житла, використовуючи відмички, або просто виламують замки. Не рятує ані наявність консьєржів, ані модні мобільні додатки. Адже 80 відсотків дверей, що встановлюють у багатоквартирних будинках, є ненадійними, розповідає експерт з безпеки Сергій Яремчук.

Sergiy Yaremchuk4
Яремчук: Квартирна безпека має бути комплексним рішенням Фото: СтопКор

За словами експерта, сучасні сигналізаційні системи та мобільні застосунки, з одного боку, видаються досить ефективними, але треба зважати на фактор швидкості реагування.

«Є сигналізації для особистого користування, вам прийде СМС, але ви перебуваєте за 2-3 години від квартири. Можна підімкнутися до пульту охорони. Але через затори в Києві охоронці доїдуть щонайменше за 5-10 хвилин. Грабіжники, заходячи до квартири, бачать датчики і розуміють, що їм треба дуже швидко щось ухопити й піти. Якісь гаджети, комп’ютерна техніка – хоп, і вже на тисячу баксів забрав», – коментує Сергій.

Тому фахівець радить комплексний підхід до організації безпеки житла. Адже важливо, щоб грабіжник не встиг зайти усередину.

Sergiy Yaremchuk
Яремчук: Упіймати "гастролерів" майже нереально Фото: СтопКор

Щодо сейфів для зберігання коштовних речей і грошей, експерт зазначає: це непогане рішення, за умови, що сейф правильно встановлений.

«Якісні сейфи призначені для монтажу під час будівництва. Бо якщо він вмурований, вбудований у стіну, то вирвати його буде фактично неможливо. Якщо ж сейф ніяк не закріплений – його просто візьмуть і підуть з ним, а потім розріжуть «болгаркою». Немає матеріалів, які не можна розрізати», – додав він.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини