Свої люди: в Бердичеві на Житомирщині хитрістю змінюють команду виконкому ради

16.07.2021 08:30

Начальниця відділу комунальної власності Таміла Павлішина звернулася до бердичівського осередку «Стоп корупції» через порушення трудових прав. Її відділ спочатку реорганізували, а потім її саму «посунули» через виробничу необхідність. Активісти підозрюють: команда новообраного мера просто віддає ключові посади у виконкомі своїм людям. Про це розповіли представники «Стоп корупції» у Бердичеві.

Чиновниці Бердичевського виконкому запропонували посаду начальниці відділу. Фото: СтопКор

Чиновниця звернулася до секретаря міської ради та постійних депутатських комісій.

«Неправильно сформульоване рішення Бердичівської міської ради №165 від 18.03.2021 і стало, на думку Павлішиної, порушенням її трудових прав і причиною тиску на неї. У тому рішенні було написано про перейменування відділу комунальної власності (начальником якого вона була) на управління економічного розвитку з приєднанням до нього відділу інвестицій, торгівлі, інформаційних технологій та питань праці. Насправді цей процес називається реорганізацією та тягне за собою зовсім інші норми і правила для співробітників, яких не було дотримано. Тому і звертається Таміла Василівна до депутатів, щоб ті скасували своє неправомірне рішення на найближчій сесії міської ради», — зазначають місцеві ЗМІ.

Обговорення цього звернення зайняло аж пів хвилини.

Далі – більше. Чиновниці запропонували очолити перейменоване управління, на що вона погодилася 24 травня 2021 року. Утім, уже за тиждень розпорядженням міського голови обов’язки очільника управління економічного розвитку покладають на іншу людину – «у зв’язку з виробничою необхідністю».

За словами Таміли Павлішиної, на неї почали тиснути, щоб вона взагалі звільнилася з виконкому.

Після подібного тиску був змушений звільнитися начальник управління містобудування, архітектури та земельних відносин Олег Повійчук. Обидві посади - "ласий шматок" в виконкомі. А отже, місцеві підозрюють: очільники управлінь "заважали" керманичам міста.

"Нас удвох викликав перший заступник міського голови Артем Азізов. І запропонував написати заяви", - розповідає чиновниця "СтопКору".

Чиновниця звернулася із заявою про порушення її трудових прав до Житомирської обласної профспілки працівників державних установ України. Професійне об’єднання направило листа міському голові Сергію Орлюку.

Фото: СтопКор

Також жінка звернулася  до активістів «Стоп корупції» та до правоохоронних органів.

«Виявляється, метою реорганізації апарату управлінь та відділів міськвиконкому було не підвищення ефективності роботи, а банальне усунення з посад представників команди колишнього мера та призначення на посади своїх», — припускають місцеві активісти.

«СтопКор» звернувся за коментарем до голови Бердичівської ОТГ Сергія Орлюка.

«На цю посаду обов’язково буде конкурс. Ну, призначили іншого виконувача обов’язків – де тут порушення? Павлішину офіційно ми ще не призначили. Конкурс буде. Не пам’ятаю, коли. А взагалі, в команді працює чимало людей з досвідом з минулого скликання», — прокоментував ситуацію і звинувачення на свою адресу бердичівський голова.

Він зазначив, що лист профспілок отримав, він має рекомендаційний характер, а отже реагувати на нього немає потреби.

Зазначимо, що нещодавно стало відомо, що міського голову Бердичева звинувачують у втручанні в роботу громадських формувань. Він оголосив додатковий набір до громадської ради та долучився до внутрішнього чату громради у месенджері.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини