Свобода слова під забороною: «фейс-контроль» для журналістів у Марганецькому суді

26.09.2018 13:50

Цей скандальний процес у Марганці триває вже другий рік поспіль. Нагадаємо, місцевих посадовців пані Олесю Дуплій та пана Соловйова спіймали на хабарі у 46 тисяч гривень, про що маються відеодокази. Винести вирок обіцяють до 18 жовтня. Але єдиного представника ЗМІ Марганця Володимира Садикова, який стежив за цією справою, перестали пускати на засідання.

«Ця справа дуже наболіла, вона тягнеться вже два роки, і коли прийшов час винести вирок, мені заборонили знаходитися в залі суду, так», - підтверджує Володимир Садиков, журналіст Марганецького підрозділу ГО «Стоп Корупції».

За словами журналіста, саме через те, що у інциденті фігурують місцеві чиновники, суддя і заборонила йому стежити за процесом. А до цього пригрозила позовом проти нього, через буцімто неправдиві відомості у статтях Володимира щодо цієї справи. Та перед командою «СтопКору» пішла на поступки: «Як просто громадянин України, як житель цього міста, він може бути присутнім але як журналісту висвітлювати кримінальний процес я йому забороняю, оскільки вважаю, що він його висвітлює неправдиво».

Вже після виходу нашого сюжету в ефір, 24 вересня став відомий вирок суду у справі Дуплій-Соловйова: 6 років ув’язнення з конфіскацією майна та позбавлення права обіймати посади в органах місцевого самоврядування. Щоправда, до набрання вироком чинності посадовці-корупціонери продовжуватимуть здійснювати свою діяльність, хоча й під домашнім арештом.

«СтопКор» тримає руку на пульсі та не полишатиме цю справу. Нові подробиці чекайте у наступних випусках. Про поточний перебіг подій – детальніше у репортажі з Марганцю:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X