Світло в кінці тунелю: у Херсоні повідомили, коли має завершитись слідство щодо рейдерства «Херсонбуду»

24.02.2020 19:25

Слідство у справі рейдерського захоплення майна і корпоративних прав найбільшої будівельної компанії Херсону – на фінішній прямій. Прокуратура Херсонської області, яка тепер здійснює процесуальне керівництво, надала вказівки слідчим і встановила строк виконання – у березні.

Фото: СтопКор

Про це активістам «Стоп корупції» розповів безпосередній процесуальний керівник у кримінальних провадженнях – Петров Вадим Миколайович, – повідомили правозахисники.

Фото: СтопКор
Фото: СтопКор

Нагадаємо, після 2-х років слідства нещодавно справи щодо «Херсонбуду» були об’єднані та передані від місцевої прокуратури до прокуратури Херсонської області. У листопаді 2019 року було змінено керівника обласної прокуратури. Саме тоді був призначений новий процесуальний керівник у справі рейдерства «Херсонбуду».

«Вадим Петров повідомив нам, що у січні цього року він надав слідчому у справі процесуальні вказівки, строк виконання яких спливає у березні. У разі невиконання або саботування досудового розслідування буде вживати відповідних заходів до дисциплінарної відповідальності», – повідомив правозахисник «Стоп корупції» Роман Дещенко.

Зауважимо, справи рейдерського захоплення майна «Херсонбуду», яке належить родині почесного громадянина Херсона, набули великого суспільного резонансу. За 2 з половиною роки слідства зібрано безліч доказів, відомі прізвища учасників захоплення, зокрема, ймовірно причетних херсонських політиків (наприклад, Володимира Сальдо) і реєстраторів, які були виконавцями рейдерства. До того ж факт рейдерства доведено у судах. Однак досі замовники та виконавці рейдерства не притягнуті до відповідальності, нікому не оголошено підозру.

«На сьогодні нам відомо про те, що слідчі дії в рамках кримінальних проваджень здійснювалися неналежно, у зв’язку з чим досудове слідство та матеріали справ було передано до ГУ НП у Херсонській області, а процесуальне керівництво доручено Прокуратурі Херсонської області», – повідомили юристи «Стоп корупції».

Активісти 21 лютого відвідали Херсон, де завітали до обласної прокуратури й поліції, щоб дізнатися про хід слідства у кримінальних провадженнях щодо «Херсонбуду».

Окрім прокурора, який здійснює процесуальне керівництво, активісти поспілкувались із заступником начальника слідчого відділу Херсонського обласного управління поліції Віктором Баранецьким.
«Вказівки прокурора зараз у процесі виконання. Вже було зроблено вилучення відповідних документів»
, – повідомив він активістам.

Фото: СтопКор

«Також представники обласної поліції підтвердили слова прокурора про те, що слідство відтепер ведеться більш активно, ніж тоді, коли справа була у провадженні міських правоохоронців», – зазначають учасники рейду.

Активісти «Стоп корупції» передали звернення до обласної прокуратури та поліції з вимогою прискорити досудове слідство. Зокрема, правозахисники просять: «Проінформувати, коли, у які строки в рамках кримінальних проваджень… буде повідомлено про підозру певним особам та коли буде активізовано здійснення необхідних процесуальних дій для скерування відповідних обвинувальних актів до суду», – йдеться у запиті громадської організації.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини