Сутичка у центрі столиці: бізнесмен Петренко може бути причетним до рейдерства підприємств

18.08.2020 17:58

18 серпня у середмісті столиці сталася штовханина між активістами та охоронцями за адресою вул. Бульварно-Кудрявська, 27. Саме там мали відбутися нелегітимно організовані бізнесменом Миколою Петренком збори засновників ТОВ «Бізнес-центр на Тарасівській». Врешті-решт під тиском громадськості представники сторін були зареєстровані, а збори визнані такими, що не відбулися.

petrenko mikola
Фото: СтопКор

«До мене як до народного депутата надійшло звернення, що один із учасників товариства хвилюється з приводу можливого незаконного проведення зборів і надзвичайно переживає за те, щоб не відбулася рейдерська атака. Я є членом Комітету питань із правової політики і одним із співавторів ряду антирейдерських законів. Не міг залишитись осторонь і прийшов на збори. Під час дискусії було прийнято рішення збори не проводити», – зазначив народний депутат Микола Стефанчук.

Stefanchuk Mikola
Микола Стефанчук Фото: СтопКор

За словами адвокатки Олени Фролової, лише завдяки представникам ЗМІ та громадськості вдалося відстояти права іншої сторони.

«Нарешті зареєстрували уповноваженого представника учасника. Збори визнали такими, що не відбулися. Ми прагнули, щоб усі корпоративні заходи та суперечки відбувались у правовому полі. Я думаю, що тільки завдяки втручанню громадськості та правоохоронних органів нам вдалося цього досягти», – підкреслила вона.

Olena Frolova
Олена Фролова Фото: СтопКор

Нагадаємо, сьогодні журналістів не допустили до відкритих зборів засновників. За даними активістів, які прийшли задля забезпечення супроводу з боку громадськості, збори організовували з порушеннями процедури та виклику інших сторін.

«Як нам стало відомо, про збори засновників мали повідомити не менш ніж за 20 днів, насправді ж було повідомлено за 12. Крім того, приміщення, яке розташоване за адресою проведення зборів (Бульварно-Кудрявська, 27) не перебуває у власності чи користуванні товариства. Понад те, місце не обговорювалось учасниками, а підприємству доведеться платити за використання цього приміщення. Також на порядку денному було озвучене одне питання, а у повідомленні про скликання зборів – інше», – наголосив правозахисник Роман Литвин.

Зазначимо, Микола Петренко є співвласником ряду великих українських компаній.

Mikola Petrenko
Микола Петренко

Раніше він вже зізнавався у причетності до замовних кримінальних справ задля спроби заволодіння чужим бізнесом.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини