Супрун у відставку! Під Офісом президента Зеленського акція протесту

13.08.2019 12:34

Звільнити в.о. міністра охорони здоров'я Уляну Супрун. Така основна вимога учасників акції протесту під Офісом президента Зеленського. На Банковій зібрались працівники Одеського національного медичного університету та студенти вишу. 

"За останні 3 роки Україну покинули десятки тисяч медичних працівників, залишається без якісних і доступних ліків більшість населення, особливо, якщо це пов'язано з отриманням медичної допомоги у лікарнях.

Замість розвитку трансплантології, повноцінного медичного страхування і лікарського самоврядування попереднім складом Верховної Ради мінімальною кількістю голосів (226) був ухвалений так званий "Закон про медичну реформу", який не розв'язав жодної проблеми ані для пацієнтів, ані  для медиків.

Тому ми, пацієнти та медичні працівники, сподіваючись на реальні, а не псевдореформи, прийшли до Вас із пропозиціями", – зазначають учасники акції.

Серед вимог організаторів:

1. Зупинити будь-які перемовини з лобістами Уляни Супрун, звільнити її з посади в. о. та подати у встановленому чинним законодавством порядку кандидатуру українського міністра, яка буде узгоджена з профільним комітетом новообраної Верховної Ради.

2. Провести фінансовий і управлінський аудит діяльності МОЗу за останні п'ять років.

3. Запровадити постійний діалог з медиками, пацієнтами й міжнародними експертами для перегляду застарілих концепцій та стратегії розвитку української системи охорони здоров’я, для створення системи надання медичної допомоги, яка буде відповідати вимогами часу і фінансовим можливостям держави, зокрема й через систему обов'язкового державного медичного страхування.

4. Захистити права пацієнтів окремим законом України.

5. Запровадити дієве медичне самоврядування, страхування медиків від лікарської помилки.

Зазначимо, що Одеський медичний університет тривалий час перебував під систематичними рейдерськими атаками. Протягом майже пів року колектив не отримував зарплату, а студенти – стипендії.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X