Суми не сумують: вартісне майно в середмісті ділять у судах

18.04.2019 10:51

Суми не сумують: вартісне майно в середмісті ділять у судах

Оригінальності та красі цієї афери міг би позаздрити сам Остап Бендер: неіснуючому підприємству чомусь хочуть повернути давно розпродане майно.  Хто організував віртуозну шахрайську схему та яке відношення до справи мають правоохоронні органи Сумщини – дізнайтесь із розслідування Марії Гураль. 

Місто Суми: неподалік центру, розташовані на перший погляд давно покинуті та нікому не потрібні споруди. Та за стінами цих непримітних будівель кипить робота. На виробництвах працює майже 120 людей. Приблизно половина з них – переселенці. Та всі вони вже найближчим часом можуть втратити роботу, оскільки за цю територію розгорнулися справжні бої у судах.

"СтопКор" уже повідомляв про те, що в ході розгляду цієї судової справи Господарським судом Сумської області було винесено низку неправомірних рішень, пильну увагу громадськості до яких привернули активісти ГО "Стоп корупції". 

Щоб зрозуміти, що відбувається зараз, потрібно перенестися на кілька років назад. До 2011 року усе це належало "Сумсільмашу", який на той момент заборгував кругленьку суму. Щоб повернути борги, підприємство вирішили визнати банкрутом. Приміщення продали на аукціоні, а вторговані від продажу кошти віддали за борги.

І на цьому історія могла б завершитись. Та місцева прокуратура вирішує дати новий хід справі.

"З'являється заява прокурора про те, що необхідно відновити це провадження, скасувати ухвалу, скасувати звіт ліквідаційний і розпочати все за нововідкритими обставинами, і от тут цікава деталь, що такими нововідкритими обставинами є якийсь висновок якогось закладу освіти", – розповідає адвокат Ігор Марченко, – "Дві нових обставини. Це висновок закладу освіти про те, що нібито неправильно застосовані норми права і новими обставинами є висновок економічної експертизи про те, що нібито майна акціонерного товариства було достатньо, а це виключає саму підставу для банкрутства".

Зазначимо, що 10 квітня в Києві на засіданні Касаційного господарського суду у складі Верховного суду було прийняте рішення повернути матеріали справи про визнання недійсними торгів з продажу майна ВАТ "Сумсільмаш" на новий розгляд до Господарського суду Сумської області. Та спрогнозувати результати нового розгляду можна буде за кілька днів після оприлюднення повного тексту постанови Верховного суду.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини