Судова система тяжко хвора – генпрокурор Луценко про звільнення Савченко та Рубана

16.04.2019 12:40

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що судова система в Україні тяжко хвора. Так Генеральний прокурор Юрій Луценко прокоментував звільнення з-під варти, підозрюваних в організації теракту, нардепа Надії Савченко та її спільника Володимира Рубана на своєму Фейсбуці.

"Справа Савченко – Рубана 28.01.2019 була направлена в суд з обвинувальним актом. Тому можна було б сказати, що вчорашнє рішення (вірніше - його відсутність) про запобіжний захід на час судового процесу - виключна компетенція суду", – написав Луценко.

На думку генпрокурора, звільнення з-під варти на підготовчому судовому засіданні зовсім не означає зняття обвинувачення.

"ГПУ наполягає на достатності доказів Савченко і Рубана в скоєнні злочинів. Впевнений, що завезення важкої зброї з так званої "ДНР" для обстрілу української столиці не залишиться безкарним", – додав Луценко.

Луценко визнав, що ряд деяких резонансних судових рішень, коли арешту уникають підозрювані у вбивстві та тероризмі, змушує визнати: судова система тяжко хвора.

Луценко також назвав три причини такої "хвороби" судової системи.

"Причина перша - дозволені законом маніпуляції із безкінечними змінами адвокатів. У Савченко таких адвокатів (які то входили в процес, то покидали його) було 8 платних і 1 безплатний від держави. Законопроект для усунення цих зловживань давно лежить в ВР.

Причина друга - критично мала кількість суддів в судах. 40% незаповнених вакансій призводить до того, що відвід навіть 1 судді призводить до передачі справи в інший суд. "Футбол" зміни судів у справі Савченко – Рубана з каруселлю відводів на кожному етапі вражає: Верховний суд – Чернігівський районний - Чернігівський апеляційний – Верховний суд – Солом‘янський районний – Київський апеляційний – Верховний суд - Київський апеляційний - Дарницький районний – Київський апеляційний – Броварський районний.

Причина третя – небажання окремих суддів виконувати свою роботу. Інакше як самоусуненням важко назвати самовідвід у цій справі тільки тому, що хтось з родичів судді проживає на окупованій території", – констатує Юрій Луценко у своєму дописі.

Читайте також: "Довго не чекатиме – у Савченко розповіли коли вона повернеться до роботи у Верховній Раді".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X