Судна вітчизняної компанії «Трансшип» помітили в анексованому Криму під російським прапором

Лідер українського морського ринку чи подвійний агент? Бізнес-імперія одесита Андрія Іванова відкрила власне представництво в анексованому Криму й сплачує податки до російської казни. Та в цій історії кримська фірма «Трансшип-агент» виявилася лише верхівкою тіньового айсберга, що дрейфує Чорним морем. Докладніше про це – в ексклюзивному матеріалі Кирила Вольного.

Як з’ясували медійники, судна «Трансшипу» ходять не тільки під українським, а й під російським прапором. Ціла низка вантажних комплексів, кранів та буксирів мають офшорну прописку на Мальті та в Белізі.

Деякі з цих суден, попри заборону, продовжують працювати як в анексованому Криму, так і в Україні. До прикладу, морський вантажний кран «Атлас Дабл» з логотипами «Трансшипу» на борту, що має велику вантажність та дуже маневрений.

Знаходимо його серед переліку флоту на сайті компанії. Тут вказано, що судно збудовано в Керчі, у серпні 2014 року, тобто вже після анексії.

Судно збудовано в Керчі вже після анексії Фото: СтопКор

Та попри це, на момент зйомки цього розслідування судно перебувало біля Одеси. Вантажний кран «Атлас Дабл» досить просто відшукати завдяки онлайн-трекеру, який показує GPS-координати суден та куди і звідки вони прямують.

З 6 квітня цей кран працює поблизу одеського порту, а ось звідки він прийшов – радар чомусь не показує. Можливо, саме з анексованої Керчі, з відімкненим GPS-маячком, аби митники не змогли відстежити маршрут судна.

Сам Андрій Іванов в інтерв’ю журналістам «СтопКору» все ж визнав наявність фірм і в Криму, і в Росії.

Андрій Іванов - засновник групи компаній "Трансшип" Фото: СтопКор

«Звісно, у мене в Росії є мої компанії. У мене 40 компаній в групі, які об'єднані одним-єдиним: це моя персональна власність. 40 компаній знаходяться в 10 юрисдикціях, в різних країнах, в тому числі в Росії. Це законом не заборонено. У мене компанії є в Англії, в Австрії, є на Кіпрі, на Мальті, є в Америці, і ще у низці країн, в тому числі і в Росії, я там сплачую податки», – зізнається бізнесмен.

Та хоча Андрій Іванов говорить, що, співпрацюючи з Росією, законів не порушує, у правоохоронців на це інша думка.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини