А судді хто: оголошено 39 переможців конкурсу до Вищого антикорупційного суду

За даними Всесвітнього індексу сприйняття корупції за останній рік темпи ефективності боротьби з корупцією в Україні знизилися вдвічі. Багато українців зневірилися у спроможності традиційного механізму правосуддя належним чином долати корупцію, отже Антикорупційний суд дуже потрібен країні. Але хто саме та яким чином займе посади у ньому? Детальніше про це – у матеріалі Христини Кришихи.

Якщо говорити сухими цифрами, то конкурс просувається наступним чином. Закон про створення Вищого антикорупційного суду в Україні ухвалили в червні 2018 року. Конкурс на 27 посад у новому суді та на 12 посад у його апеляційній палаті було оголошено 2 серпня.
У загальній сумі Україні потрібно 39 чесних суддів. Документи на конкурс подали 342 юристи. До іспитів було допущено 270. Із них тільки 113 осіб успішно склали іспит.

Другий етап конкурсу, який проходять кандидати – співбесіда з міжнародними експертами. А це шестеро колишніх суддів і прокурорів з Великобританії, Литви, Канади, Данії, Македонії, які якщо мають сумніви у доброчесності кандидата – будуть його відсіювати.

І це, на думку багатьох фахівців, певною мірою рятує конкурс від негідних претендентів: «Якщо Вища кваліфікаційна комісія вимагає ледь не рішення суду про те, що суддя був негідний, а таких, як ми розуміємо, немає, то міжнародні експерти детальніше аналізують діяльність судів і дають їм можливість захистити свою позицію на співбесіді. І потім вже вирішують, хто проходить далі, а хто ні», - зазначає адвокат Роман Маселко.

Після співбесід, які проводили міжнародні експерти, з конкурсу вибули ще 42 кандидати. Залишився боротися за посаду далі 71 кандидат. Тобто по дві особи на одне місце.

Наразі конкурс закінчився. Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила 39 переможців. Серед них – 22 судді, 13 адвокатів та 4 науковців. 27 із них працюватимуть суддями Вищого антикорупційного суду, і 12 – суддями апеляційної палати.

Зазначимо, що списку переможців все ж потрапили 8 кандидатів з переліку тих, кого громадські організації вважають негідними посади.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини