Суд зобов’язав відкрити провадження проти судді районного суду на Вінниччині

18.12.2020 11:19

Суд зобов’язав слідчих ДБР Хмельницької області внести відомості до Єдиного реєстру досудових рішень. Це сталося після кількох місяців кропіткої роботи команди юристів і активістів «Стоп корупції». Про це повідомила секретарка Вінницького відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції» Ольга Мілінчук.

Тульчинський районний суд Фото: Vlasno info

Хмельницький міськрайонний суд задовольнив скаргу «Стоп корупції» про бездіяльність слідчих ДБР щодо невнесення відомостей до ЄРДР.  Справа стосується фактів втручання голови Тульчинського районного суду Ковганича в систему авторозподілу справ між суддями.

«Завдяки спільним зусиллям нашої команди і керівництва задоволено скаргу на бездіяльність слідчого у справі судді Ковганича. Чесно кажучи, вражена потужністю нашої громадської організації», - зазначила активістка.

Для Вінницького осередку це дійсно перемога, зауважила вона.

Зазначимо, раніше жителі Тульчинського району вже розповідали журналістам про місцевого суддю, якого підозрюють у систематичному хабарництві та винесенні протиправних рішень.

«Після його вироків та рішень люди не знають, до кого звертатися про допомогу. Якщо день у суді йому не приніс хабаря, то йому погано, а значить і всім працівникам суду. Поламав долі багатьом людям. Куди вони вже тільки не звертались. Останній раз ним займалось СБУ, але ті, хто писав, тільки пошкодували: кримінальне провадження закрили, а цих людей уже 9 років мучать. Вже й не вірять, що на цього корупціонера знайдеться хоч якась управа в країні», - передають журналісти свідчення місцевих жителів.

Постраждалі від корупції звернулись до Вінницького відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції». А потім з документами приїжджали до юристів організації у Київ.

Кілька місяців юридична служба, активісти і журналісти надавали допомогу жителям Вінниччини, змушуючи правоохоронців розпочати розслідування діяльності судді Ковганича.

Вінничани надали пакет документів, які свідчать про втручання головою суду Ковганичем в систему розподілу справ.

Унаслідок такого втручання, як розповідають постраждалі, у людей «відсудили» декілька ділянок землі на користь місцевого бізнесмена. Той побудував на землях ресторанний комплекс.

Юристи «Стоп корупції» зробили звернення до Вищої ради правосуддя та інших інстанцій.

"Ми звернулися до Державної судової адміністрації, яка визнала, що працівниками Тульчинського районного суду Вінницької області було допущено порушення вимог Засад використання АСДС в Тульчинському районному суді і безпідставно виключено з розподілу суддю Саламаху О.В., оскільки час перебування останнього в нарадчій кімнаті не перевищував одного дня. Також звернулися до Державного Підприємства «Інформаційні судові системи» (яке здійснює забезпечення та супроводження програмного забезпечення ведення автоматизованих систем документообігу судів), в якому також підтвердили факт неправоміного внесення змін до системи розподілу справ між суддями", - коментують юристи.

Також у «Стоп корупції» підготували скаргу з усіма матеріалами до ДБР, але слідчі не внесли відомості про відкриття провадження проти Ковганича. Звернулись до Хмельницького міськрайонного суду зі скаргою про бездіяльність слідчих. І суд задовольнив скаргу.

Вінницький відокремлений підрозділ  і жителі Тульчинського району, які вже зневірились у можливості справедливого покарання судді, святкують першу перемогу.

«Тепер справа за тульчинцями - створити свій осередок. Ця перемога їм надасть гарний стимул!» - зазначила Ольга Мілінчук.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини