Суд скасував спецдозвіл на видобуток бурштину на Житомирщині

Верховний Суд скасував спецдозвіл, виданий товариству «Амбер Холдинг»  на видобування бурштину на площі понад 10,6 тис. га в Словечанській ОТГ Житомирської області. Про це  розповів координатор «Стоп корупції» на Житомирщині Олександр Ігнатьєв з посиланням на  прокуратуру Житомирської області.

Скріншот: СтопКор

Житомирська прокуратура 5 років оскаржувала законність спецдозволів. Щодо одного з них позицію Житомирської обласної прокуратури підтримали суди. Верховним Судом скасовано спеціальний дозвіл на користування надрами, який надавав право приватній структурі здійснювати геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислову розробку бурштину на площі 10670 га (ділянка «Козюлівська»).

Житомирські активісти «Стоп корупції» неодноразово порушували питання несанкціонованої видачі спецдозволів на видобуток копалин без узгодження з місцевими жителями і депутатами. Зокрема, правозахисники і журналісти розповідали і про зазначену ділянку.

«Державною службою геології та надр України у 2016 році надано товариству з обмеженою відповідальністю, поза аукціоном, спеціальний дозвіл на користування надрами з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки родовища бурштину площею 10670 га на території колишнього Овруцького району, що поблизу селища Словечне», - розповідає Ігнатьєв. - Підставою для видачі дозволу поза конкурсом стала начебто наявність у підприємства в оренді цілісного майнового комплексу, спеціально пристосованого для проведення геологорозвідувальних робіт з пошуку та дослідного видобутку бурштину. Проте, як встановлено органами прокуратури та підтверджено судами першої та касаційної інстанцій, орендоване товариством майно — підвальне приміщення, частина земельної ділянки та мотопомпи — в розумінні чинного законодавства не є цілісним майновим комплексом, спеціально пристосованим для дослідно-промислової розробки родовища».

Зазначимо, депутати 7-го скликання Житомирської обласної ради вимагали скасувати дозволи на геологорозвідку трьом пов’язаним між собою компаніям. Бо видавали їх без погодження облради.

Натомість у 2021 році їх подовжили ще на 5 років – без аукціонів і погоджень із громадою. У квітні 2021 року Держгеонадра України подовжили спецдозволи на геологорозвідку і дослідно-промисловий видобуток бурштину в Олевському і Овруцькому районах на півночі Житомирщини трьом фірмам, у яких одні засновники і один директор. «Амбер Холдинг» - одна з цих фірм. Вона отримала дозвіл на розробку території майже вдвічі більшої за обласний центр – місто Житомир.

Олександр пояснює, чому надаються під геологорозвідку такі великі території.

«Це просто схема, коли під виглядом геологорозвідки проводиться промисловий видобуток бурштину. Причому без погодження з місцевими депутатами, громадами сіл і надання оцінки впливу на довкілля в Мінекології», - коментує представник «Стоп корупції» на Житомирщині.

Компанії надали 10670 га під геологорозвідку. Отже, вона має розвідати, скільки на цій території бурштину. Дослідно-промислова розробка дозволяє офіційно видобувати до 5% запасів копалин, які є на вказаній території.

Олександр Ігнатьєв зазначив, що бурштин має стати візитівкою Житомирщини. Тут мають створювати нові робочі місця з переробки каміння. А не вивозити його за кордон як сировину.

«Бурштин може годувати і збагачувати не одне покоління жителів Полісся», - резюмував активіст.

Зазначимо, житомирські активісти всеукраїнської громадської організації «Стоп корупції» порушували питання незаконної передачі практично всіх перспективних родовищ бурштину трьом компаніям з одним директором та власниками з Львівської області.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини