Суд розібрався з «вбивчою» зерносушаркою: Липова Долина на Сумщині святкує перемогу

2 березня Сумський окружний адміністративний суд задовольнив позов жителів Липової Долини  і зобов’язав скасувати  дозвіл на викиди забруднюючих речовин місцевому агропідприємству  ТОВ «Агропартнери-2009». Представники сумського та лебединського підрозділу ВГО «Стоп корупції» підтримали липоводолинську громаду у суді.

"Стоп корупції" підтримали громаду Липової Долини у суді. Фото: СтопКор

Дозвіл для роботи екологічно небезпечної зерносушарки зобов’язали скасувати, бездіяльність Департаменту екології та охорони природних ресурсів Сумської ОДА визнано протиправною. Таке рішення ухвалив Сумський окружний адміністративний суд 2 березня 2021 року.

Жителі Липової Долини три роки в усіх інстанціях вимагали заборонити роботу екологічно небезпечного підприємства, яке своїми викидами шкодить здоров’ю жителів. Зерносушарка агропідприємства ТОВ «Агропартнери-2009» побудована з порушенням екологічних вимог, без згоди громади та працює впритул до житлових будинків, забруднюючи повітря. У результаті замірів лабораторного центру Держпродслужби виявлено перевищення у 8 разів рівня забруднення повітря і перевищення рівня шуму вночі від роботи сушарки. Ще в березні 2018 року Держекоінспекція дала припис про скасування дозволу на викиди для ТОВ «Агропартнери-2009». Утім, дозвіл так і не скасували – сушарка продовжує працювати.

Жителі селища Липова Долина звернулися до суду з позовом до Департаменту екології Сумської обласної державної адміністрації, який надав дозвіл на викиди, з вимогою визнати дозвіл протиправним і скасувати його. Судовий розгляд тривав цілий рік, п'ять разів проводилося підготовче засідання, розповідають місцеві жителі.

Громаду підтримала команда «Стоп корупції». Сумські активісти проводили громадський моніторинг судових засідань.

Сумський суд задовольнив скаргу жителів Липової Долини. Фото: СтопКор

Зрештою 2 березня суд ухвалив рішення на користь громади.

«Визнати протиправною бездіяльність Департаменту екології та охорони природних ресурсів Сумської ОДА щодо невиконання припису Державної екологічної інспекції Сумської області від 06.03.2018 р № 744/03-21 та невжиття заходів щодо анулювання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря № 5923200000-12 від 10.11.17 , виданого ТОВ «Агропартнери – 2009».

Зобов’язати Департамент з захисту довкілля та енергетики Сумської ОДА … вжити заходів щодо виконання припису Державної екологічної інспекції у Сумській області від 06.03.18 р № 744/03-21 та анулювання дозволу на викиди  забруднюючих речовин в атмосферне повітря № 5923200000-12 від 10.11.17 р., виданого ТОВ «Агропартнери – 2009», - йдеться у рішенні суду від 2 березня.

Фото: СтопКор

Жителі Липової Долини висловили щиру подяку усій команді громадської організації «Стоп корупції».

«Це рішення суду здобули багато в чому завдяки  підтримці вашої організації. Щиро дякуємо і головному офісу «Стоп корупції», голові організації Ігорю Борисовичу Бондарчуку, який переймався нашою проблемою, і журналістам, які надали розголосу ситуації,  і місцевим активістам підрозділу «Стоп корупції», які приходили на суд, проривались, якщо їх не пускали, і ми відчували їхню підтримку. Такі організації, як ваша – це потужна допомога простим людям, які зіткнулися з корумпованою системою на місцях», - розповіла місцева жителька, пенсіонерка Раїса Хижняк.

Зазначимо, активісти ВГО «Стоп корупції» в регіонах активно підтримують місцевих жителів у боротьбі з проявами корупції. У тому числі – відвідують судові засідання як громадські слухачі з метою моніторингу порушень під час судочинства.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини