Суд поставив крапку у справі скверу Шаповала у Києві: забудовнику-нелегалу відмовили

13.07.2020 12:04

Господарський суд повністю відмовив ТОВ «Аргумент-ВВ», який хотів збудувати ТРЦ на місці скверу героя-розвідника Шаповала у Києві. Справу закрили і передали в архів. Про це активістам ГО «Стоп корупції» повідомили жителі Солом‘янки, з якими правозахисники відстоювали сквер.

Пам’ятний камінь на честь розвідника Максима Шаповала Фото: СтопКор

«Ми отримали рішення Господарського суду від 01.07.2020 з питання скверу. У ній значиться: "Справу закрито і здано в архів. “Аргументу-ВВ” у його претензіях відмовити повністю!" Спасибі «СтопКору» за підтримку!», — зазначили жителі Солом'янського району Києва у своєму повідомленні.

Раніше громадські активісти спільно з місцевими жителями звернулися до мера Кличка з проханням спрямувати кошти з міського бюджету на проведення благоустрою скверу імені Максима Шаповала у Солом’янському районі Києва.

Під документом підписались 30 осіб.

Максим Шаповал був командиром групи спецпризначення, яка у травні 2014 року звільняла Донецький аеропорт і зайшла до нього першою.

Безпосередньо брав участь у плануванні та проведенні розвідувальних рейдів у глибокий тил. 7 червня 2017 року підрозділ Шаповала ліквідував на окупованій території Донбасу одного з керівних співробітників спецпідрозділу «Вимпел» ФСБ РФ полковника Черкашина Юрія Михайловича, 1972 року народження, який відповідав за організацію терористичних актів на території України. 27 червня 2017 року полковник Шаповал загинув в результаті вибуху автомобіля у Солом'янському районі м.Києва. Підрив автомобіля попередньо кваліфіковано як терористичний акт, пов'язаний з професійною діяльністю загиблого. Посмертно командиру загону військової розвідки Максиму Шаповалу надали звання Героя України. Щоб увічнити пам'ять про нього, жителі Солом'янського району вирішили створити сквер неподалік від місця трагедії та будинку, де проживав військовий.

На земельну ділянку претендував сумнівний бізнесмен-забудовник – ТОВ «Аргумент-ВВ».

Фірмане мала погодження на будівництво і взагалі жодних документів, окрім договору оренди, який був укладений 13 років тому.

Зазначена земельна ділянка ще у 2004 році була передана в оренду товариству на 25 років під будівництво торговельного комплексу. Будівництво на цій ділянці мало бути завершено ще у 2008 році.

У вересні 2018 року депутати Київради проголосували за розірвання договору оренди із забудовником скверу імені Максима Шаповала.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі

Інші новини


X