Сучасне кріпацтво: на Кіровоградщині селян залякують і тримають на мізерній зарплаті

22.10.2018 13:32

Знімальна група «Стоп Корупції» вирушила на Кіровоградщину, де раніше завдяки агрофірмі «Маріампольська» процвітало не лише село Луганка, а й сусіднє під назвою Братське. Зараз тут – біля сотні мешканців. Ані води, ні доріг там немає. Ба більше, через роботу на агрофірмі багатодітна родина взагалі залишилася без даху над головою.

«В мене чоловік проробив 2 роки в агрофірмі, жодного місяця не получив зарплати, все вираховували за гуртожиток. Ані води, ані санвузла, нічого, а гроші брали дуже хороші. Ось зараз навіть документи нам не віддають, чоловікові, поки не заплатите 9 тисяч за гуртожиток. Сказали – віддасте 9 тисяч – віддамо документи», - скаржиться жителька села Братське Кіровоградської області.

Пані Олена не боїться тепер казати правду, бо втрачати вже нема чого. Але багато хто з нинішніх працівників говорити про стан справ на камеру відмовляється. Бо за це на Маріампольській – звільняють.

«Все бачили, як із току тягнулося, як і машинами вигружалося зерно, нічні сторожі це все робили. Пропрацювала я взагалі в агрофірмі 18 років. При Кості (прим. СтопКору – Костянтин Міщанин, голова правління СВК «Агрофірма Маріампольська») я пропрацювала, мабуть, місяців вісім і мене звільнили», - розповідає екс-працівниця СВК «Агрофірма Маріампольська» Тетяна Тузниченко.

«Шість років я працювала дояркою і півтора роки свинаркою. Тому все, що робиться в тваринництві, я все знаю близько. Там зарплати мізерні, на них неможливо прожити, отак реально достойно проіснувати з дітьми», - додає її колишня колега Лілія Гурник.

Причому про жалюгідні зарплати журналістам довелося почути не раз.
«У нас же ніколи не було розцінок певних, платили кому скільки, як ти себе поведеш – от ти підтримуєш мене, вмієш вчасно щось сказати – тобі заплатять. Якщо ти трохи щось сказала проти – тобі зарплату ріжуть. Костю сугубо підтримують тільки ті, хто вміє красти, у нас же живуть не за зарплату, а саме за те, хто шо вкраде», - зазначає колишня працівниця агрофірми Олена Доценко.

Ці та інші резонансні подробиці про звичайну фірму на Кіровоградщині – у відеосюжеті «СтопКору»:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини