Стивідорна компанія намагається незаконно експортувати до Китаю велику партію титанової руди, – ДБР

25 тисяч тонн стратегічно важливої сировини – титанової руди – застрягли у порту Чорноморська. Після того, як стало відомо, що вантаж, який лежить на складах стивідора «Рісойл», визнано речовим доказом — і митниця, і прикордонна служба відкликали свої дозволи на його відправлення до Китаю. Через кого ситуація зі скандальним вантажем наразі перейшла в гостру стадію? З’ясовувала Наталія Мальцева.

Як стало відомо, власник «Рісойлу» пан Шота Хаджішвілі віддав наказ самовільно завантажити ільменіт на китайське судно.

Усупереч вимогам митних органів, компанія почала навантаження цього судна. Утім, ані митні, ані прикордонні органи не змогли виконати формальності щодо оформлення цього вантажу, оскільки він є речовим доказом. Порушені були вимоги митниці.

Однак у «Рісойлі» вважають, що все зробили правильно.

Shota Hadzhishvili
Шота Хаджішвілі Фото: СтопКор

«Приходить судно, АМПУ, знаючи, що судно на відповідальному зберіганні, бере й ставить його до причалу. Що ми маємо робити? У нас є контракт, розмитнений вантаж, наш клієнт каже: «Вантажте!» Ми починаємо вантажити, приходить ДБР і каже: «Ми забороняємо вантажити». Дайте рішення суду – ми зупинимося в ту ж хвилину», – коментує пан Хаджівшілі.

Наразі майже весь ільменіт переміщений на судно «Да Ліанг», але саме судно контрольні органи в море не випускають, тож ситуація зайшла в глухий кут. За фактом навантаження заступник начальника Адміністрації морського порту «Чорноморськ» Костянтин Кравцов написав заяву до поліції.

Kravtsov
Костянтин Кравцов Фото: СтопКор

«Заява написана з метою унеможливлення незаконних дій, які відбулися з вантажем. У момент, коли вони відбувалися, я вирішив звернутися до поліції. Іншим чином припинити ці дії неможливо. Тільки у законний спосіб, а законний спосіб – це заява до поліції», – наголосив посадовець.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини