“Сторони ТКГ підтвердили прихильність дотримання режиму припинення вогню, але документально не зафіксували”, – Арестович

07.04.2021 21:59

Речник української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з Донбасу Олексій Арестович заявив, що всі сторони переговорів погодилися підтвердити свою прихильність необхідності дотримання режиму припинення вогню на сході України, однак документально її не зафіксували через позицію Росії і ОРДЛО. Про це заявив Арестович у коментарі інформаційному агентству "Інтерфакс-Україна" за підсумками позачергового екстреного засідання ТКГ у середу, 7 квітня.

Arestovich
Фото: Апостроф

"Говорили 6 годин. Усі сторони погодилися, що не існує жодних перешкод для повернення до дотримання режиму повного і всеосяжного режиму припинення вогню. Дебати почалися навколо тексту спільної заяви. Росія і ОРДЛО чіплялися до окремих слів тексту, запропонованого послом ОБСЄ з питань безпеки Чевіком. Документально спільної заяви підписати не вдалося, не дивлячись навіть на готовність до компромісів щодо текстового проекту заяви, що задовольнила усіх", - заявив Арестович.

Як зазначив спікер української делегації в ТКГ, "у рамках наступного засідання продовжиться обговорення додаткових заходів з контролю за припиненням вогню, узгодженим 22 липня 2020 року".

Як повідомлялося, глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук 6 квітня надіслав ноту спеціальному представникові чинного голови ОБСЄ з врегулювання ситуації на Донбасі Гайді Грау про скликання позачергового екстреного засідання ТКГ у зв'язку із загибеллю трьох українських військовослужбовців і пораненням цивільної особи в населеному пункті Красногорівка Донецької області за минулий тиждень.

Наступне засідання ТКГ за планом має відбутися 14 квітня.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у МЗС запевнили Молдову у непричетності до викрадення судді Чауса.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини