“СтопКор” зустрівся з головою Нацполіції Князєвим через агрорейдерів на Житомирщині

30.10.2017 18:45

Активісти "Стоп корупції" спільно з представниками аграрної компанії "Агрініс" зустрілись із головою Нацполіції України Сергієм Князевим через серію випадків рейдерства землі та врожаю на Житомирщині. Стопкорівці передали очільнику Нацполіції усі докази та факти злочинних дій з боку захопників. Подробиці зустрічі повідомили юристи проекту.

"Під час особистої зустрічі з головою Нацполіції Сергієм Князєвим ми повідомили про серію випадків агресивного рейдества в аграрній сфері. Захопники відбирають землю, заганяють свою техніку на чужі поля, намагаються зібрати чужий врожай. У злочинній схемі задіяні правоохоронці, судді та державні реєстратори. Кожна ланка здійснює свою роль. Судді виносять ухвали на користь рейдерів та фактично змушують пайовиків здавати свої наділи в оренду компаніям, від співпраці з якими вони відмовились.

Місцеві правоохоронці подають клопотання в інтересах захопників, а державні реєстратори вносять зміни до державного реєстру і за ніч змінюють власників та засновників компаній. У свою чергу Сергій Князєв вислухав усі факти та сказав, що передасть справу департаменту внутрішньої безпеки. Ми подарували головному поліцейському країни футболку з логотипом "Стоп корупції" та будемо чекати на реакцію правоохоронців", – розповіли юристи "Стоп корупції".

"Члени ГО "Стоп корупції" виражають занепокоєння та обурення незаконними діями Брусиловського ВП Користишівського ВП ГУНП в Житомирській області.

Підставою такого занепокоєння стало наступне.

В провадженні вищевказаного відділу поліції перебувають матеріали досудового розслідування №120170601300000324 від 21.10.2017 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.4 ст.185 КК України.

Заявником в даному провадженні є представник ТОВ "Вест Активс", з іншого боку – ТОВ "Агрініс". Підставою звернення про злочин стало нібито протиправне заволодіння посівами врожаю на земельних ділянках загальною площею до 900 га. Так, представниками ТОВ "Агрініс" надано всю підтверджуючу документацію на те, що вони є законними власниками врожаю посівів кукурудзи на територію Брусиловського району Житомирської області.

Проте звертаємо Вашу увагу, що досудове розслідування, яке здійснюється в.о. начальника СВ Брусиловського ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області Дем’янюком Р.М., проводиться упереджено з метою могтися незаконного заволодіння врожаю на користь ТОВ "Вест Активс".

А саме, представника ТОВ "Агрініс" протягом значного часу слідчий не допитував, документацію, підтверджуючу право власності на врожай кукурудзи, до матеріалів справи не долучав, визнати потерпілим директора ТОВ "Агрініс" відмовляється, навіть не виносячи постанови, як це передбачає КПК України.

Але найбільш злочин, який вчиняється посадовими особами Брусиловського ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області, є зловживання службовими обов’язками, яке полягає у винесенні незаконного доручення про проведення слідчих дій про зупинення роботи сільгосптехніки ТОВ "Агрініс", і це попри те, що слідчим суддею відмовлено у накладенні арешту як на техніку, так і на врожаї кукурудзи.

За даними фактами стосовно в.о. начальника СВ Брусиловського ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області Дем’янюка Р.М. написано заяву про злочин за ознаками ст.ст.364, 206 КК України.

Такі дії свідчать про упередженість та зацікавленість посадових осіб Брусиловського ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області на користь ТОВ "Вест Активс" з метою заволодіння посівів кукурудзи, які їм не належать", – зазначили юристи проекту у тексті звернення, яке передали керівництву Нацполіції.

"ГО "Стоп корупції" попереджає Брусиловське ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області, що буде вживати всіх можливих законних заходів для захисту прав та інтересів законних власників врожаїв та власників земельних ділянок в Брусиловському районі.

Зазначеним також повідомляємо, що це звернення є заявою про вчинення кримінального правопорушення в порядку ст. 214 КПК України.

Враховуючи вищевикладене та керуючись чинним законодавством", – додали стопкорівці.

 

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини