Стоп міфам і мемам: громадські активісти об’єднались проти нових методів маніпуляцій у ЗМІ

13.06.2019 10:55

У сучасних умовах поширення у ЗМІ маніпулятивної інформації під час виборчих кампаній набуло нових рис. Інструменти маніпуляцій громадською думкою стають все витонченішими. Питома вага відвертої дезінформації поступово знижується і на перший план виступає поширення міфів і мемів, які мають стосунок до контроверсійної інформації та перекручених інтерпретацій відомих фактів або відвертих спекуляцій, які не мають потреби в фактологічному обґрунтуванні. 

Ці злоякісні меми можуть свідомо запускатись недобросовісними сторонами політичного процесу і цілеспрямовано поширюватись у соціальних мережах та ЗМІ.

Щоб запобігти розповсюдженню таких фейків, вчора, 12 червня, було підписано меморандум про партнерство у проекті "Поширення маніпулятивної інформації в українських ЗМІ під час виборів".

Меморандум підписали ГО "Стоп корупції", Український центр суспільного розвитку, Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, Інститут громадянської освіти імені Сергія Рябова, NPG New Political Generation, Semantrum.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X