«Стоп корупції» у НАЗК: за члена організації проголосувала більшість українців

05.06.2020 20:02

Довгі 5 років старанної роботи, сотні акцій протесту, десятки викритих корупційних зловживань чиновників – усе це та багато іншого нарешті дало плоди. Як ми дізнались сьогодні, за результатами онлайн-голосування правозахисник та активний громадський діяч Роман Литвин пройшов до Громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції як кандидат від ГО «Стоп корупції».

Ілюстрація: СтопКор

Цим він вкотре довів, що люди довіряють громадській організації та гаслам, які вона відстоює упродовж років. Цей свідомий вибір громадян — недаремний! У такому впевнений правозахисник.

«Мій день не проходить без того, щоб я не переглядав декларації, або не їхав до чергового незадекларованого будинку чиновника, або не проводив акцію протесту. Корупція в Україні вже взята за правило, проте ми не здаємося. За час своєї роботи я викрив десятки посадовців та сотні чиновників місцевого рівня. Усе це, звісно, за підтримки нашої команди. Завдяки нам та ж заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова задекларувала свій будинок на 300 метрів. Якби не ми, ніхто б ніколи й не знав про його існування. Хіба так має бути в демократичній державі? Скільки можна дурити український народ? Врешті-решт, громада теж заслуговує на прийняття рішень та на те, щоб бути почутими», – наголосив Литвин.

Зазначимо, що робота правозахисника включає безліч навичок та умінь – ти маєш ефективно спілкуватись із людьми, бути обізнаним у законодавстві, вміти взаємодіяти з натовпом, аналітично мислити та бути медійним.

Серед досягнень Романа за роки його праці можемо виокремити декілька:

- перевірка декларацій щодо відповідності доходів чиновників та викриття невідповідностей у близько сотні декларацій державних посадовців. Серед них — заступник голови НБУ Катерина Рожкова, заступник голови міністра енергетики Костянтин Чижик, Міністр інфраструктури Владислав Криклій, керівник ФФУ Андрій Павелко, чиновники місцевого рівня;
- звернення до НАЗК щодо виявлених порушень;
- ініціювання позапланових та планових перевірок за цими деклараціями;
- ініціювання 20 відкритих справ проти корупціонерів.

Крім того, Литвин вже є членом громадської ради при Міністерстві фінансів та Міністерстві юстиції, що викликає довіру.
«Одна з основних причин, чому я йду до НАЗК – це моя стала думка, що з корупцією потрібно боротися в комплексі. На мою думку, НАЗК іноді не допрацьовує звернення щодо порушень, тож громадська рада має контролювати ці процеси. Якщо це антикорупційний орган, то це не означає, що там немає вад.

Я хотів би добитись більш прозорої роботи НАЗК, щоб були відкриті декларації працівників Служби безпеки, наприклад. Бо там теж є місце корупції. Крім того, важливо ініціювати більше звернень НАЗК до суду. Адже доведена до суду справа – це вже доказ корупційного злочину, завдяки якому винна особа не зможе більше обіймати посаду.

Було б також добре спробувати розширити повноваження членів ради, як при НАБУ – щоб ми входили в різні комісії, мали право голосу та завдяки цьому громада теж була почута», – зазначив правозахисник.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини