Стоп фейкам та маніпуляціям у ЗМІ: координатор “Стоп корупції” Роман Бочкала розповів про нову ініціативу проекту

29.05.2019 12:38

Ні фейкам та маніпуляціям в українських ЗМІ. 

ГО "Стоп корупції" починає контроль парламентських виборів в Україні та пропонує партнерським організаціям долучитись до проекту з моніторингу ЗМІ під час волевиявлення. У ході моніторингу передбачається використання найновіших сучасних технологій аналізу великих масивів даних, картування (mapping) каналів, свідомого поширення маніпулятивної дезінформації, експертні дослідження і журналістські розслідування. Про це під час круглого столу щодо поширення маніпулятивної інформації в українських ЗМІ під час виборів заявив координатор ГО "Стоп корупції" Роман Бочкала.

"В ході парламентських виборів потрібно виробити стратегію завдань для виявлення порушень виборчого законодавства з огляду на порушення, які були на президентських виборах. Наша робота зосереджена на тому, щоб політологи й експерти обмінялись думками щодо проекту, який ми будемо впроваджувати.

"Стоп політичній корупції" – точкова назва стосується парламентської компанії. Сьогодні маємо напрацювати цей формат. Є платформа "Семантрум" – проект, який допомагає протидіяти фейками. Сьогодні з нами представник цієї компанії, ми будемо співпрацювати та розкажемо присутнім, як можна реалізувати протидію фейкам. Також присутні представники з регіонів, які можуть пояснити, як виглядає ситуацію на місцях.

Найбільший фейк – про Порошенка та його алкогольну залежність, а також про Зеленського і наркотичну залежність. На цьому будувалась негативна інформація, яка розганялась шляхом використання ботів, Фейсбук-сторінок, фейкових експертів.

Хто поширює? За кожним кандидатом стоять політичні консультанти та штаби. Існують технології, які покликані спотворити фактаж. Є завжди тіньовий штаб, який цим займається", – зазначив журналіст та координатор ГО "Стоп корупції" Роман Бочкала.

У заході також беруть участь представники таких організацій:
- Інститут журналістики Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка;
- Інститут громадянської освіти Національного університету Київо-Могилянська Академія;
- Аналітична платформа з медіа-моніторингу "Semantrum";
- Український центр суспільного розвитку.

Учасники ініціативи будуть контролювати розповсюдження у ЗМІ маніпулятивної інформації під час виборчих кампаній.

Результати моніторингу будуть доступні онлайн, вони можуть поширюватися серед студентів, журналістів і громадських активістів, в соціальних мережах на інших веб-ресурсах. Найактуальніші матеріали увійдуть до сюжетів телевізійної програми "Стоп корупції" на "5 каналі".

У проекті візьмуть участь аналітичні центри, університетські навчальні заклади, журналісти, місцеві громадські активісти з регіонів України, експерти-політологи. Формат спільного проекту буде обговорюватись під час круглого столу.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X