Столичні фіскали провели серію незаконних обшуків в офісах та на складах фармкомпанії

Шукали документи, а опечатали чомусь медикаменти: у столиці ДФСники провели незаконні обшуки в офісі та складських приміщеннях фармкомпанії. Через це хворі на COVID-19 у кількох регіонах України залишились без ліків. Чому фіскали вирішили провести спецоперацію поспіхом та з численними порушеннями? Розслідувала Алла Легеза.

Члени регіональних осередків громадської організації «Стоп корупції» у Львові та Рівному вивчили ситуацію та впевнились у проблемі з постачанням ліків.

Так, у місті Лева в лікарні, де лікують хворих на пневмонію та куди кладуть пацієнтів з COVID-19, почалися перебої із постачанням препаратів проти коронавірусної хвороби. Причина в тому, що фіскальні служби проводять обшуки у фірм постачальників.

DFS_2
У медзакладі почалися перебої з постачанням препаратів Фото: СтопКор

Як розповів голова Рівненського осередку «СтопКору» Сергій Микитюк, схожа ситуація й у Рівному. Обласний протипухлинний центр Рівненської обласної ради може недоотримати ліки для онкохворих через те, що фірма-постачальник ТОВ «Ворвартс Фарма», чий офіс розташований у столиці, наразі перебуває під перевіркою ДФС. Ліки, які мали відправити в обласний онкологічний центр, опломбовані на складах та опечатані.

«У нас підписана низка договорів із клініками, ми виграли тендери через систему «Прозорро». У зв’язку із усіма цими діями усі ці поставки успішно зірвані. Страждають пацієнти, які давно мали лікуватися цим продуктом», – зазначив представник власника ТОВ «Ворвартс Фарма» Сергій Бойко.

DFS_3
Сергій Бойко Фото: СтопКр

Такий же хаос через дії фіскалів зараз масово відбувається і в інших фармакологічних компаніях. Зокрема, на складах у селі Міла ці ж співробітники столичної фіскальної служби проводять вже щонайменше другий обшук.

Що це за спецоперація? І чому її вкрай необхідно проводити з порушеннями? Ці запитання «СтопКор» адресував фіскальній службі Києва у запиті, та відповіді журналісти поки не отримали.

Натомість на ФБ-сторінці ДФС звітують про вилучені суми з шістьма нулями та нібито успішне викриття компаній в ухиленні від сплати податків, хоча в суді це ще не доведено.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини