Столичні активісти протестували проти зведення ЖК у парковій зоні (фото)

3 березня Господарський суд міста Києва продовжив підготовче засідання по справі за позовом Релігійної громади ПОМІСНА ЦЕРКВА ХРИСТИЯН ВІРИ ЄВАНГЕЛЬСЬКОЇ «ХРИСТИЯНСЬКА НАДІЯ» до Київської міської ради про визнання недійсним рішення від 24.09.2020 – про розірвання договору оренди  земельної ділянки що розташована по вул. Жмаченка, 20 та надання їй статусу парку.

Фото: СтопКор

Під будівлею суду зібралося чимало активістів, представників різних ГО, експертів та мешканців прилеглих до забудови об’єктів. Мета – зберегти зелену паркову зону, попри намагання незаконної забудови.

Фото: СтопКор

Нагадаємо історію багатостраждальної ділянки та об’єкту недобудови на Жмаченка, 20, яка тягнеться вже багато років. Ще у далекому 2004 році його взяла в оренду у Київради релігійна громада «Християнська надія» – для реконструкції недобудованого адміністративного будинку під реабілітаційний центр. Втім, реконструкція недобудови так і не відбулася, проте всупереч цільовому призначенню землі почалося оформлення документів під будівництво висотного житлового комплексу.

2 роки тому на ділянці стали проводити геолого-розвідувальні роботи, а на багатовікових деревах з'явилися характерні червоні знаки, що свідчать про підготовку до вирубки.

У вересні місяці 2020 року, дослідивши факти використання ділянки, сесія КМР приняла рішення про розірвання договору оренди земельної ділянки по вул. Жмаченка, 20  з «Християнською надією», у зв’язку з порушенням останніми умов використання орендованої земельної ділянки.

При цьому, 21 грудня 2020 року Релігійна громада ПОМІСНА ЦЕРКВА ХРИСТИЯН ВІРИ ЄВАНГЕЛЬСЬКОЇ «ХРИСТИЯНСЬКА НАДІЯ», що виступає замовником будівництва, отримала дозвіл від ДАБІ на будівництво багатофункціонального комплексу.

Громадською організацією «Стоп корупції» було відправлено відповідні звернення щодо порушень законодавства при видачі вказаного дозволу на будівництво та вимогою щодо його скасування у судовому порядку.

В ході судового засідання до процесу, в якості третіх осіб, було залучено представників ГО «Парк на Жмаченка» за їх заявою, що викликало невдоволення позивачів, які в обґрунтування своїх доводів проти залучення ГО заявили, що навпроти ділянки забудови є паркова зона, де також можна гуляти, тому претензії громадськості не зрозумілі представникам Релігійної громади. Також, до справи долучилась Прокуратура міста Києва.

Наступне засідання відбудеться 25 березня 2021 року о 14.45.

«СтопКор» буде уважно слідкувати за перебігом судового процесу.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини