Столичний забудовник знищив історичну пам’ятку 19 століття: Міністерство культури подає до суду

12.11.2019 21:06

Департамент охорони культурної спадщини Київської держадміністрації звертатиметься до поліції та Міністерства культури України через незаконне знищення пам’ятки архітектури – садиби 19 століття. Вона розташована на вулиці Лабораторній, 9-Б.

У КМДА нагадали, що в жовтні Верховний суд відкрив касаційне провадження у справі про зняття статусу пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення з садиби, в якому Департамент охорони культурної спадщини виступає третьою особою у справі на стороні відповідача – Мінкультури, інформує “УНІАН” з посиланням на повідомлення пресслужби КМДА.

"Досі засідання не було призначене, проте забудовник, не зважаючи на це та на діючі приписи, зніс пам’ятку. Варто зауважити, що пам’ятка досі перебуває у Державному реєстрі нерухомих пам’яток України", - йдеться в повідомленні. 

Директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк наголосив, що цей безпрецедентний випадок вкотре доводить нагальну необхідність ухвалення в другому читанні законопроекту щодо посилення відповідальності за нищення пам’яток.

 "Уже наче мантру ми повторюємо про необхідність цього законопроекту. Сподіваюсь, що цей випадок примусить парламентаріїв бути активнішими та прийняти документ у другому читанні. Адже мова йде не тільки про збільшення штрафів та посилення відповідальності за руйнацію пам’яток, тут виписана низка заходів, що дадуть зелене світло у наведенні ладу у сфері охорони та збереження об’єктів культурної спадщини", – наголосив Никоряк. 

За його словами, Департамент охорони культурної спадщини готує звернення до поліції та Мінкультури щодо незаконного знесення пам’ятки. 

У КМДА нагадали, що забудовник – компанія «Скайпроджект» (кінцевий бенефіціар - Олександр Глимбовський) зверталася до Міністерства культури з позовом про зняття статусу пам’ятки з садиби. ТОВ «Скайпроджект» через Окружний адмінсуд м. Києва та Шостий апеляційний адміністративний суд м. Києва скасувало наказ Мінкультури від 15.09.2010 706/16-10, яким будинок було занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. 

Проте Міністерство культури звернулося з касаційною скаргою до Верховного суду, наразі судовий процес триває.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X