Степанов заявив про плани створення власної вакцини від COVID-19

Зараз у світі йде боротьба за отримання вакцин від коронавірусу, тому Україна повинна виробляти свій препарат. Як заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, українська вакцина може бути дорожчою, однак її виробництво – питання національної безпеки, передає "UA.NEWS".

stepanov
Фото: УП

"Сьогодні, коли в світі йде справжня війна за вакцини, коли уряди країн накладають заборону на експорт законтрактованих і проплачених нами партій вакцин, вихід один – почати виробляти свою", – сказав Степанов.

За його словами, для початку виробництва вакцин на території України необхідно внести зміни до законодавства і надати пріоритет при держзамовленні українським фармвиробникам.

"Вони готові вкладати в це кошти, але їм потрібні гарантії, що держава буде купувати саме у них, тому що конкурувати з великими фармвиробниками за ціною вони не зможуть", – сказав міністр.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що в Україні немає технічних можливостей для проведення досліджень і розробки будь-яких вакцин, зокрема від коронавірусу, але триває підготовка до їхнього масового виробництва.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в Україні зафіксовано понад 20 тисяч нових випадків COVID-19.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини