Степанов розповів, коли Україна отримає перший транш вакцини від COVID-19

08.01.2021 10:17

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що Україна отримає перший транш вакцини від Sinovac у лютому цього року, передає УНІАН.

stepanov
Фото: УП

Міністр зауважив, що МОЗ ще в травні розпочав переговори зі світовими виробниками та ініціативами щодо вакцин від COVID-19.

Він нагадав, що досягнута домовленість з глобальною ініціативою COVAX щодо забезпечення України 8 млн доз вакцини. «Вона буде в першому півріччі цього року: очікуємо її наприкінці першого - початку другого кварталу 2021 року», - заявив він.

Також Степанов розповів про деталі переговорів з ТОП-виробниками вакцин від COVID-19, які на завершальній третій стадії клінічних випробувань або які вже реєструють в деяких країнах.

«Ми використовуємо весь без виключення потенціал, який є в МОЗ. Я спілкуюсь зі своїми колегами – міністрами охорони здоров’я країн, в яких виробляються вакцини. Це питання, яке перебуває на постійному контролі президента України, він, своєю чергою, спілкується з очільниками держав, де виробляється вакцина. Максимально залучено та інтегровано до цього МЗС на своєму рівні, використовуючи дипломатичні канали», - повідомив він.

Голова МОЗ назва забезпечення України вакциною від COVID-19 питанням національної безпеки.

Степанов також нагадав, що 30 грудня 2020 року було укладено перший договір на постачання понад 1,9 млн доз вакцини від COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.

«Перші 700 тисяч доз ми повинні отримати протягом 30 календарних днів після реєстрації вакцини або у країні виробника, або в інших країнах з жорсткою регуляцією, згідно з переліком, у яких може бути зареєстрована вакцина… Очікуємо ми їх в лютому», – заявив Степанов.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, в Україну таємно завезли вакцину Pfizer виключно для “Слуг” та високопоставлених чиновників.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини