Стефанчук: “Зміна території України розуміється тільки на збільшення території України”

27.01.2021 09:39

Законопроєкт про референдум дає можливість українцям змінити територію лише у сторону збільшення. Про це сказав у коментарі журналістам перший віцеспікер парламенту, нардеп "Слуги народу" Руслан Стефанчук, передає кореспондент "Цензор.НЕТ".

Stefanchuk
Фото: Прямий

Він зауважив, що рішення референдуму будуть обов'язково імплементовані в законодавство України.

"Ми визначили чотири предмети референдуму. Всі вони визначені в Конституції України. Перше питання – це внесення змін до розділів 1, 3, 13 Конституції України.

Друге - це питання зміни території України, воно прописано в 73 статті Конституції. І хто би тут що не говорив, ми не могли, прописуючи закон про референдум, обійти положення в Конституції. 73 стаття говорить про те, що зміна території виноситься на референдум. Тому, формуючи цей законопроєкт, ми повинні були це внести. Але що ми зробили: ми сформулювали обмеження, які тлумачаться таким чином, що зміна території України розуміється тільки на збільшення території України. Тому що ми поклали, що предметом референдуму не може бути питання територіальної цілісності.

Третє – це питання народної ініціативи. Знову ж таки, ми не вкладали ніяких обмежень. Будь-яке питання, яке набере 3 мільйони підписів – воно є таким, що є важливим для держави…

Четверте – це так зване питання народного вето. Це можливість скасувати закони, які приймає Верховна Рада. Тому для нас дуже важливо, щоб цей механізм працював. Але ми поклали певні обмеження, щоб не було зловживань", - розповів Стефанчук.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в окупованому Криму винзавод "Коктебель" "продали" за 110 мільйонів рублів родичу Наришкіна.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини