Стали відомі неофіційні «прайси» українських консульств

19.03.2020 18:21

Працівники МЗС – це обличчя України за кордоном, її візитівка. Тому будь-який дипломатичний скандал – це удар по репутації та жирна пляма на іміджі цілої держави. Які масштабні схеми павутинням обплутали дипломатичні відомства як в Україні, так і за тисячі кілометрів він неї? Дивіться про результати багатомісячного розслідування Артема Поліковського.

Однією із найважливіших ланок системи МЗС – це консульства – органи зовнішніх відносин держави, розташовані на території інших країн для виконання певних функцій.

Зокрема, консули покликані допомагати українцям за межами країни, розвивати дружні відносини з іншими державами, захищати інтереси України та права українців за кордоном. Інколи консульство – це єдине місце, де на чужині з тобою поспілкуються українською.

Відповідно до законодавства, якщо у громадянина України за кордоном виникла проблема, консульство мусить допомогти одразу після звернення.

Однак відгуки в інтернеті свідчать про інше. Ось що люди пишуть у соцмережах про роботу українських консульств:

«Скажіть будь ласка, коли ви вже будете нормально ставитися до відвідувачів належно, ми люди а не тварини».

«Унікальне місце, Вам вдалося перенести до Мілану частку класичної української бюрократії. Черги, штовханина, крики».

«На телефон не відповідають, щоб проконсультуватися, потрібно прийти й вистояти чергу».

«Довелося побувати в Міланському консульстві, залишилися дуже погані враження».

Неофіційні послуги коштують від 50 євро

Там же, у мережі, можна знайти і розцінки – причому тільки за те, щоб просто потрапити до кабінету. Допомога за запис на прийом коштує від 50 до 70 євро! Хоча це має бути безкоштовно.

Інсайдери з самого МЗС пояснюють ситуацію так: якщо працівник платив за те, щоб виграти відкритий конкурс і потрапити на роботу до консульства, він буде намагатись «відбити» свої витрати. Тому досить часто такі працівники не гребують тим, щоби заробляти на послугах, які мусять надавати безкоштовно.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини