Стало відомо, яка країна буде постачати Україні патрульні кораблі

19.11.2019 21:30

Україна та Франція домовились про постачання патрульних кораблів. П'ять кораблів побудують на заводі, розташованому в місті Миколаїв. Про це заявив Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Україна і Франція підписали угоду про підтримку та посилення системи морської охорони і безпеки кордонів. Після ратифікації угоди Верховною Радою сторони підпишуть технічний контракт. Про це повідомила пресслужба Міністерства внутрішніх справ України, повідомляє "Гордон.юа".

Планують, що українська Державна прикордонна служба України отримає 20 сучасних 32-метрових патрульних кораблів від французької компанії Осеа. За словами глави МВС Арсена Авакова, п'ять із цих катерів буде побудовано на одному з миколаївських заводів.

В Україні також буде побудовано додаткову комплектацію катерів – малі швидкісні човни, які виготовлять у Харкові. Озброєння кораблів буде вітчизняним.

Вартість проєкту становить €136 млн. 15% Україна оплатить відразу, а решту 85% Франція видасть у кредит із мінімальними відсотками.

Угода передбачає сервісне обслуговування кораблів, запасні частини та інструменти для обслуговування протягом двох років, технічну підтримку протягом 60 днів після постачання першого корабля, доправлення, страхування, а також підготовку 240 членів екіпажу та 120 осіб технічного персоналу.

Проєкт розраховано до 2023 року, а перший корабель планують доправити в Україну у 2021 році. Катери розмістять в Одесі, Маріуполі, Бердянську, Ізмаїлі та Кілії.

За словами заступника Авакова Сергія Гончарова, корпуси кораблів виготовлять із морського алюмінію, щоб зробити їх більш легкими та маневреними. Катери зможуть розвивати швидкість до 55–59 км/год (30–32 вузли). Їхня автономність становитиме приблизно тиждень, а дальність плавання – 2 222 км.

 

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини