Стало відомо, як та з яких країн можна повернутися в Україну

30.03.2020 19:43

Україна повністю припинила регулярне пасажирське сполучення 28 березня. Наразі залишиться можливість перетнути кордон лише пішки, або на авто.

Сайт lowcost.ua сформував довідку, як можна дістатися України.

Через поширення пандемії коронавірусу ситуація змінюється дуже динамічно. Тому в ДМС радять при плануванні повернення до України на авто встановити зв’язок з відповідним консульством України. Також слідкувати за оновленнями на інтерактивній карті Державної митної служби.

Станом на 30 березня

З Німеччини, Австрії, Чехії можна доїхати до України через транзитний коридор через Австрію та Угорщину:

- транзит з Німеччини дозволено трасою А1 Мюнхен-Зальцбург. Він працює з 17:00 до 01:00;
- рух територією Австрії можливий з 17:00 до 01:00;
- перетинати чесько-австрійський кордон потрібно з повним баком бензину та проїхати територію Австрії транзитом, без зупинок, аж до кордону з Угорщиною;
- до Угорщини можна в’їхати через пункт пропуск Нікелсдорф-Хед’єшхалом (Nickeldorf- Hegyeshalom). На території Угорщини коридор працює з 21:00 до 05:00. В’їзд до України можиливий через пункт пропуску Чоп-Захонь.

З Білорусі, Молдови, Словаччини, Румунії, Польщі, та РФ – через КПП, які позначені зеленим на інтерактивній карті Державної митної служби

З Литви та Латвії транзит на автомобілі можливий лише через Білорусь.

З Сербії можливий транзит через Румунію. Для цього посольство України в Румунії має завчасно повідомити Міністерство закордонних справ Румунії офіційною нотою з переліком осіб, які планують здійснити транзит.

Наразі українські громадяни можуть планувати маршрут на Батьківщину через територію Білорусі. До Білорусі ви можете дістатися літаком, а вже звідти – через автомобільні пункти пропуску. Вихід з аеропорту для громадян України дозволений. Громадським транспортом можна дістатися до міста або білорусько-українського кордону.

Ситуація в режимі в’їзду в країни та транзитного проїзду іноземними країнами змінюється дуже динамічно. Тому радимо при плануванні поїздки встановити зв’язок з посольством України в Республіці Білорусь і стежити за оновленням інформації на офіційних сторінках.

Зверніть увагу:

- кордон України можна перетнути лише на авто;
- з Білорусі до України не можна дістатися літаком, поїздом чи автобусом – регулярне сполучення наразі припинено;
- транзит необхідно здійснити упродовж 48 годин;
- відкриті окремі пункти пропуску. Вони позначені зеленим на інтерактивній карті Державної митної служби;
- в Україні не працює міжміське та міжобласне регулярне автобусне та залізничне сполучення. Для отримання інформації, як можна дістатись будь-якого пункту призначення всередині України, рекомендується звертатись до Міністерства інфраструктури.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини