Стало відомо, як прокурор Ясь допоміг топкорупціонерам Київщини уникнути ув’язнення (подробиці)

11.02.2020 16:00

Голосіївський правоохоронець Артем Ясь фігурує в схемі незаконного дерибану дорогої землі ексмерами Бучі та Ірпеня Анатолієм Федоруком та Володимиром Карплюком. Як двоє кумів, використовуючи свої хлібні посади, забудували ласі шматки землі під Києвом, ухиляючись від сплати податків? Та як голова столичної міської прокуратури №1 вміло гальмує провадження? З’ясовувала Христина Кришиха.

Зрозуміло, що так нахабно порушувати закони Карплюк і Федорук могли тільки тому, що знали – їм за це нічого не буде, їх «кришують». І не абихто, а правоохоронці.

Артем Олександрович Ясь – один із тих, хто неодноразово ігнорував очевидні факти незаконного дерибану землі та лісу.

Висвітленням цієї теми активно займалися представники команди Центру протидії корупції. І саме вони звернулися з відповідними заявами про притягнення до кримінальної відповідальності винуватців «дерибану» до прокуратури міста Києва та до Генерального прокурора України Віктора Шокіна.

Розслідуванням справи мав почати займатися старший прокурор першого наглядового відділу за дотриманням законів при провадженні досудового розслідування та підтримання державного обвинувачення Осипчук Євген Миколайович.

Але він чомусь не захотів. І всупереч вимогам Кримінального процесуального кодексу скинув заяву до Прокуратури Київської області на начальника управління прокуратури Київської області, нам уже відомого Артема Олександровича Яся. Котрий чомусь також вирішує не розслідувати справу, а скидає заяву ще нижче – на Прокуратуру міста Ірпеня.

Артем Ясь був однією з ланок гальмування корупційної справи

І вже тут заступник прокурора міста Ірпеня – Ярослав Костів взагалі спрямовує заяву до Ірпінського міського відділу міліції.

Тобто цю справу списували й закопували прокурори усіх рівнів, прекрасно розуміючи, що поліція без них нічого не доведе і нікого посадити не зможе.

Сьогодні обидва фігуранти схеми спокійно гуляють на волі. Ба більше, попри кримінальне переслідування Федорук у 2019 році увійшов до сотні найвпливовіших людей Київщини.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X