Стало відомо, скільки компанія «Нібулон» заплатила «Інтерфаксу» за замовну публікацію проти ІА «Стоп корупції ТБ»

24.10.2019 09:37

Відповідь щодо публікації компанії «Нібулон» та сайту інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» про  ІА «Стоп корупції ТБ».

Власне, як і завжди, публікація в стилі «легендарного підприємства – вітчизняного інвестора й лідера українського ринку зерна» – компанії «Нібулон».

«Найкращий захист – це напад», – подумало підприємство «Нібулон» та вкотре направило свою надуману «статтю» до  інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна».

А чому, запитаєте Ви, саме до цієї агенції? Відповідь проста, адже публікація відбувається на комерційних основах. Підтвердженням чого є відповідь з «Інтерфакс-Україна» та прейскурант послуг. І тут є місце для польоту будь-якої Вашої фантазії за Ваші ж гроші. Головна новина Вам буде коштувати 4800 гривень. Ділова новина 3600  гривень, нерухомість, будівництво та інше – 2400 гривень. Вибирайте!

Прес-релізи публікуються на комерційних засадах
Прайси інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна»

Об’єктивність? Неупередженість? – Ні, не чули. Можливо, пояснення редакції нашої програми? – Ні. Публікація відбувається без заслуховування думки двох сторін. 

Як завжди, в публікації викладено ряд тверджень, які є поширенням неправдивої та неперевіреної інформації про ТОВ ІА «Стоп корупції» та його колектив.

Починаючи зі звинувачень в цинічній замовній інформаційній війні проти компанії «Нібулон». Та закінчуючи демагогією про набуття чинності рішенням суду. 

Слід нагадати «шановним журналістам» з компанії «Нібулон», що відсутність повного тексту рішення суду унеможливлює мотивування касаційної скарги. Навіть присутність сторони при проголошенні неповного тексту рішення не є підставою для відмови у поновленні строку оскарження (справа № 308/11916/15-ц, 13.12.17).

Відсутність у сторони повного тексту судового рішення унеможливлює мотивування апеляційної скарги, що є її обов'язковим елементом відповідно до вимог ст. 295 ЦПК України.

Якщо особі не надіслано вчасно копію повного тексту ухвали суду апеляційної інстанції, то ця обставина може бути підставою для поновлення строку на касаційне оскарження. Такий висновок зробив ВСУ в постанові №465/10636/13-ц, текст якої друкує «ЗіБ».

Отже, в майбутньому на нас чекає Верховний Суд, а компанію «Нібулон» – касаційна скарга.

Цією «статтею», якщо її так можна назвати, автори та редакція «Інтерфакс-Україна» вводять в оману читача та доносять хибну думку про протизаконну діяльність команди ІА«Стоп корупції ТБ».

Нагадуємо, що журналіст має розцінювати як серйозні порушення:
- плагіат;
- зловмисне введення в оману;
- наклеп, голослів'я, дифамацію, безпідставні звинувачення;
- отримання хабаря у будь-якій формі, враховуючи публікацію чи приховування інформації.
 
Ми хочемо зауважити, що працюємо виключно у межах закону і завжди дотримуємось високих стандартів журналістської етики та у жодний спосіб не порушували Закон України «Про телебачення і радіомовлення».
 
У своїй роботі наш проєкт керується виключно Конституцією України, Законом України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», Законом  України «Про інформацію», Законом України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів».
 
А щодо судової тяганини, об'єктивності та справедливості стосовно цієї справи, то  таке рішення має ухвалювати виключно Верховний Суд України, що і буде зроблено.
 
Колегам з «Інтерфакс-Україна» та інших видань, що на комерційних засадах публікують подібні матеріали, не перевіряючи перед публікацією, чи не є вона фейком, хочемо зауважити, що потрібно  дотримуватися професійних стандартів, журналістської етики, принципів об'єктивної подачі інформації та плюралізму думок. 

Що ж із себе представляє «Нібулон»? Лідер вітчизняного аграрного ринку, вертикально інтегрована компанія «Нібулон» має 43 філії в 12 областях України та дві закордонні дочірні компанії. Але нещодавно довкола цих закордонних «дочок» спалахнув скандал: на думку експертів, родина Вадатурських роками грає в податкові ігри за допомогою офшорів.

Схема досить проста: батько консолідує українське зерно і продає в офшор сину за заниженою ціною. Потім син за реальними світовими цінами перепродує його покупцям, а українську компанію вводять в збиток за допомогою пені та штрафів.

Так, наприклад, фермерам ТОВ «Нібулон» пропонує закупівельну ціну на пшеницю другого класу за ціною близько 210 доларів за тонну на умовах самостійної доставки в Миколаїв. При цьому в Єгипті, який для Вадатурського є стратегічним напрямком, пшеницю цього класу можна продати в середньому 312 доларів за тонну. Зароблений на цій грі прибуток виводять за кордон, а на Батьківщині залишають боргові зобов'язання перед кредиторами та заборгованість української компанії перед швейцарською.

Згідно з оцінками експертів, через це заниження цін «Нібулоном» державний бюджет України щорічно втрачав щонайменше 50 мільйонів доларів США податків.

Власники «Нібулону» всіляко намагаються приховувати свою незаконну діяльність. Влаштовують не лише інформаційні атаки, але й фізично розправляються з журналістами.

Зокрема, 11 вересня знімальна група «СтопКору» прибула до селища Лідіївка Миколаївської області. За інформацією, що надійшла від місцевих мешканців та інших джерел, саме тут відбулось незаконне заволодіння землею, що мала бути розпайована між селянами компанією, що входить в філію «Нібулону».

Проте одразу ж по прибуттю до населеного пункту за журналістами почалось стеження – і куди б вони не йшли або не їхали, за ними всюди слідував білий автомобіль. А далі цей детектив перетворився на справжній бойовик – під час спроби взяти коментар у керівника філії пана Шейка очільник підприємства напав на журналістку Христину Кришиху.

Після того, як на місце прибув перший загін правоохоронців та було складено заяву про перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, поганий бойовик перетворився на фільм жаху – автівки знімальної групи та поліцейських були оточені агресивними особами, які попри все намагались відібрати у журналістів техніку та телефони. У полон потрапила також друга група правоохоронців, яку викликали на підмогу.

У підсумку – вісім годин без їжі, води, зручностей та зв'язку. Вісім годин залякувань, погроз та відвертої агресії. Вісім годин у заручниках – саме такою виявилась зйомка сюжету на одному з підприємств, що входять до холдингу «Нібулон».

Сама компанія «Нібулон» та її керівництво відмовилися коментувати ситуацію з умисним перешкоджанням професійній діяльності журналіста, яке відбулося цієї осені у Лідіївці Миколаївської області стосовно знімальної групи «СтопКору». Хоча журналісти приїздили спеціально за коментарем в центральний офіс компанії. Та це вже далеко не перший випадок «повного ігнору» медійників з боку «Нібулону».

Нагадаємо, нещодавно у Швейцарії журналісти знайшли офіс дочірнього підприємства Нібулон – Nibulon S.A., який розташований за адресою: місто Невшатель, проспект де ла Гар 49. Директора на місці тоді не застали. Та найцікавіше, що помітили представники «СтопКору»: на вхідних дверях у будівлю, де знаходиться цей офіс, можна побачити табличку з іменами Олексія та Раїси Вадатурських.

Офіс компанії "Нібулон" та ймовірне місце проживання Вадатурських та Кларків
Таблиця з прізвищами Вадатурських у цьому будинку в Швейцарії

Згодом ЗМІ оприлюднили документи, згідно з якими родина Вадатурських має від місцевої влади дозвіл на постійне проживання з 2012 року. Такі документи зазвичай роблять для отримання в майбутньому громадянства тієї країни, де оформлено постійне проживання. В нашому випадку це Швейцарія.

Зазначимо, що «Нібулон» вже не вперше публікує замовні статті все на тому ж «Інтерфаксі». Перша інформаційна атака відбулась у вересні 2018 року. Тоді «Нібулон» намагався звинуватити «СтопКор» у заангажованості та «замовному» сюжеті, однак сам попався на замовності.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини