Стало відомо, скільки боргу виплатить Україна у 2020 році

26.12.2019 12:59

У наступному році Україна повинна виплатити близько 6 мільярдів доларів за зовнішніми позиками, і ще 2,8 мільярда доларів.

"У наступному році Україна повинна виплатити близько 6 млрд доларів за зовнішніми позиками, ще 2,8 млрд доларів - по валютним внутрішніми боргами. І ще близько 129 млрд гривень, з урахуванням відсотків. Заплатити за внутрішніми гривневими зобов'язаннями Мінфіну", - повідомила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Разом з тим вона висловила думку, що з погашенням боргів проблем виникнути не повинно бути.

"Ми бачимо, що Мінфін проводить аукціони з розміщення ОВДП, і кожен раз ставка стає все нижче. Чому? На наші цінні папери дуже високий попит. Інвестори бачать, що економіка йде по правильному шляху. До того ж, валютну зовнішню заборгованість Мінфін поступово заміщає внутрішнім гривневим ресурсом, щоб уникнути валютних ризиків", - підкреслила заступник голови НБУ і додала, що безсумнівним позитивом є зростання золотовалютних резервів, передає "Mignews".

"Плюс - золотовалютні резерви зростають. Тільки з початку грудня Нацбанк викупив з ринку $1,4 млрд. Тобто у нас є «подушка безпеки», яка дозволяє більш впевнено дивитися в наступний рік", - резюмувала Рожкова.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини