Стало відомо, про що домовились глави МЗС України й Польщі

08.04.2021 17:59

Міністри закордонних справ України та Польщі Дмитро Кулеба і Збігнєв Рау на зустрічі у Києві обговорили, серед іншого, загострення Росією ситуації на кордонах з Україною і окупованих територіях, а також російський газопровід "Північний потік-2". Про це йдеться у комюніке МЗС України за підсумками зустрічі, пише "Європейська правда".

MZS Ukraine i Poland
Фото: mfa.gov.ua

МЗС України нагадує, що Збігнєв Рау прибув до Києва з терміновим візитом на запрошення української сторони.

"Дмитро Кулеба детально поінформував Збігнєва Рау щодо системного загострення Росією безпекової ситуації на тимчасово окупованих територіях України, стягування російських військ до кордонів нашої держави, збільшення інтенсивності російської пропаганди.

Збігнєв Рау висловив занепокоєння цими діями Росії та запевнив: Польща незмінно та міцно підтримує Україну у її боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність", - зазначають у тексті.

"Україна - не сам на сам на захисті свого суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів. Україна має право захищатися", - цитує Збігнєва Рау пресслужба МЗС Польщі.

Міністри домовилися докласти спільних зусиль для консолідації дієвої міжнародної підтримки України у протидії російській агресії та обговорили поглиблення військово-політичної співпраці.

Польща висловила підтримку курсу України на набуття повноправного членства в ЄС і НАТО.

Сторони обговорили енергетичну складову регіональної безпеки, зокрема у контексті реалізації проєкту "Північний потік-2".

Крім того, обговорювали майбутнє головування Польщі в ОБСЄ та подальшу взаємодію України, Польщі та Литви у форматі "Люблінського трикутника", підготовку першого саміту "Кримської платформи".

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Зеленський заявив, що Україна зробить все заради миру.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини