Стало відомо, коли Україна може отримати транш МВФ

11.06.2021 19:45

Україна може отримати у вересні другий транш кредиту від МВФ, завдяки чому міжнародні резерви до кінця року збільшаться до $32,5 млрд, прогнозують аналітики JPMorgan. Про це передає "ZN.UA".

Dollars
Фото: Getty Images

Експерти вважають, що уряд України зацікавлений отримати кредит до кінця осені, коли буде обговорюватися бюджет на 2022 рік.

У той же час вони оцінюють в 20-30% ризик того, що необхідні для траншу закони не будуть прийняті до річної перерви і співпраця з МВФ може відновитися лише в кінці цього року або в наступному.

У звіті вказується, що прогресу в прийнятті антикорупційного та судового законодавства, необхідного за умовами програми stand by, поки немає, але очікується зміна ситуації до кінця червня.

Аналітики JPMorgan, зокрема вказують, що на минулому тижні парламент прийняв поправку про покарання за неправдиве е-декларування, однак документ розкритикувало Національне агентство із запобігання корупції, в основному через декілька поправок, що дозволяють держслужбовцям не декларувати активи у власності членів їх сімей. На їхню думку, така критика - негативний сигнал для співпраці з МВФ, в той же час вето президента України Володимира Зеленського на нього вселяє впевненість у підтримці главою держави антикорупційних ініціатив.

Відзначимо, нещодавно представник МВФ Джеррі Райс констатував "певний прогрес" у переговорах з Україною щодо перегляду програми stand by і надання другого траншу кредиту, проте зазначив, що для завершення першого перегляду потрібно більше.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, Литва створить табір для біженців з Білорусі.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини