Стало відомо, коли почнуть працювати кіно і театри

06.06.2020 11:36

З 10 червня стартує черговий етап зняття карантинних обмежень. Зокрема, можуть відкрити і кінотеатри з театрами.

Про це розповів в ефірі каналу "Україна 24" головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко, передає "Сьогодні".

"Буде поступово впроваджуватися відкриття масових заходів. Перші культурні установи будуть дозволяти з 10 червня, зараз ми дивимося, що саме підпаде під це відкриття, але знову-таки, з певними епідемічними обмеженнями. Зокрема, при відкритті буде обмеження не більше 1 людини на 5 кв. метрів", – сказав Ляшко.

У Міністерстві культури та інформаційної політики України на запит сайту "Сьогодні" відповіли, що згідно з постановою Кабміну від 20 травня 2020 року №392, в регіонах, де здійснюється послаблення протиепідемічних заходів, з 10 червня дозволяється відкриття культурних установ.

"Дозволяється з 10 червня 2020 діяльність установ культури, в тому числі з прийомом відвідувачів за рішенням власника (органу управління), в тому числі культурних заходів, за умови перебування не більше однієї людини на 5 кв. м площі приміщення, де проводиться захід. У той же час зазначаємо, що на сьогодні сформована кінотеатральна мережа не відноситься до державної власності", – розповіли в Мінкульті.

У відомстві додали, що кінотеатри та театри – це суб'єкти господарювання, тому питання відновлення повноцінної діяльності установ культури відноситься до їх господарської компетенції.

"Театри мають право самостійно планувати свою творчу та господарську діяльність, встановлювати ціни на квитки, визначати перспективи свого розвитку, добирати репертуар тощо. Тому питання відкриття/закриття театральних сезонів, а також режиму роботи рекомендуємо уточнювати безпосередньо у театрально-видовищних закладів культури", – пояснили в Мінкульті.

Отже, з 10 червня кінотеатри та театри зможуть відновити свою роботу, правда, з обмеженнями. Представники галузі розраховують почати працювати тільки в кінці червня – початку липня.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини