Стало відомо, чому Криклій «забанив» потенційного очільника МорАду

22.01.2020 12:00

Відомство Владислава Криклія оголосило про перезапуск конкурсу на посаду голови Морської адміністрації. Попри публічну суперечку з міністром інфраструктури фігурант кількох розслідувань Іван Ніякий вирішив не здаватися і повідомив: участь у повторному конкурсі бере. Проте чому Криклій настільки категоричний та виступає проти конкретно представників «Трансшипу»? Дізнавалась Алла Легеза.

Нагадаємо, Іван Ніякий – офіційно директор товариства «Трансшип-Сервіс», що входить до групи морських компаній «Трансшип».

Компанія, якою він керує, та інші фірми, що входять до згаданої бізнес-імперії, фігурують у багатьох кримінальних провадженнях, про які «СтопКор» вже розповідав у попередніх випусках.

Перше гучне провадження відкрите у 2014-му, основні фігуранти – фірми групи «Трансшип» і держпідприємство «Усть-Дунайський порт». Як йдеться у матеріалах справи, судна компаній «Трансшип» і «Донмар» вже після анексії Криму систематично порушували порядок перетину кордону України, а моряки працювали за «липовими» документами. Сприяли морякам працівники «Усть-Дунайського порту».

Витяг з ухвали у справі №757/31006/16-к Фото: YouControl

Розслідує це провадження СБУ під керівництвом прокуратури Криму. З цього приводу сьогоднішній очільник порту не багатослівний.

«Мені нічого не відомо, я не знаю ці провадження, я не подавав їх. Я знаю, що кримінальні провадження проти колишніх керівників були відкриті, але жодного разу мене ані поліція не запрошувала, ані прокуратура, і питань ніхто не ставив», – прокоментував представник керівництва порту.

Друга кримінальна справа за участі «Трансшипу» датована вереснем 2017-го. У справі йдеться про те, що Миколаївський порт і фірма «Трансшип-Сервіс», якою, нагадаємо, керує охочий очолити МорАд Іван Ніякий, співпрацювали з російськими буксирами.

Про те, що в акваторії Миколаївського порту здійснюють свою діяльність плавзасоби, які належать російській компанії, правоохоронців повідомив ще 2 роки тому тодішній очільник Миколаївської ОДА Олексій Савченко. Тоді ж відкрили кримінальне провадження стосовно цієї справи.

Журналісти «СтопКору» вирішили дізнатися, на якому етапі наразі перебуває розслідування, надіслали запит, але у відповідь отримали традиційну відписку: мовляв, є таємниця слідства і жодні деталі Вам розголошувати не можемо.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини