Стала відома дата електронних виборів в Україні

29.04.2021 17:45

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров очікує, що перші електронні вибори в Україні можуть бути проведені у 2024 році (вибори президента України). Проте вибори онлайн можливі лише після оцифровки усіх державних послуг та збільшення довіри українців до технологій, передає "UA.NEWS".

Vybory
Фото: censor.net

"Я вірю у вибори онлайн після того, як ми відцифруємо усі послуги на 100%. Ми поставили ціль зробити це до 2023 року. Після цього людей будуть підключати до інтернету. Коли ми 4-G на дорогах зробимо, послуги відцифруємо, у людей з’явиться реальний запит і довіра до технологій. Тому що сьогодні багато людей лякаються технологій. У нас є така ціль і круто якщо ми це зробимо у 2024 році", – зазначив міністр в інтерв’ю "Радіо Свобода".

Раніше Федоров заявив, що проблема електронних виборів – не технологічна, а ментальна, тому для їх проведення потрібна довіра людей до цифрової держави.

Нагадаємо, у березні Міністерство цифрової трансформації планувало запровадити експериментальне електронне голосування на деяких виборчих дільницях під час місцевих виборів восени 2020 року. А у 2024 році дозволити українцям голосувати он-лайн на президентських виборах.

На думку ексміністра Кабміну Дубілета, електронні вибори стануть можливі в Україні, якщо залучити до цього велику міжнародну компанію на кшталт Microsoft. Суспільна довіра до таких виборів з’явиться за умови гарантованого захисту системи від зламу.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Моргенштерн потрапив до чорного списку Мінкульту.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини